Veselé Vánoce 2016

Všem našim přátelům, kamarádům, známým a návštěvníkům našeho webu přejeme Veselé Vánoce a Štastný Nový rok!!!

Chesway cup 2


Čas neúprosně letí a my zjistili, že od prvního CHESWAY cupu uběhli již dva roky. Nejvyšší čas zo
rganizovat další!!! Odchovánci přibývají, nový majitelé také, a tak už by jsme se k nám na zahradu nevešli. Proto jsme se spojili s mojí kamarádkou Andreou Metelkovou a organizaci pojali ve velkém.

Předvánoční výlet do Prachatic

Předvánoční shon nás začíná dobíhat, a tak než se pustíme do všech příprav a plného vánočního nasazení, vydali jsme se navštívit naší babičku a rodinu do Prachatic. A když už jsme dorazili do oblasti krásné Šumavy, využili jsme pěkného sobotního počasí a vydali se na výlet na rozhlednu Libín.

Výšlap na Milešovku

Ani na podzim nezahálíme a děláme s naší smečkou výlety do různých částí naší republiky. Tentokrát nás čekal výšlap na horu Milešovku, která je nejvyšší v Českém středohoří. Její vrchol leží ve výšce 836,5 metrů nad mořem a je to taková příjemná procházka pro nenáročné turisty.

Podzimní Staff Bull Show 2016

Podzimní staffbull show se pro nás nesla v duchu pohody.. přijeli jsme v plné sestavě, nicméně s žádnými velkými ambicemi spíše si užít odpoledne s přáteli a trochu si zasportovat. Pro sponzory této akce je to povinnost.

Rozhovor pro Psí hvězdu

Byla jsem oslovena projektem psihvezda.cz, abych odpověděla na pár otázek ohledně chovatelství a našeho soužití se psy. Psí hvězda je tu pro všechny pejsky, kteří potřebují pomoc. Organizace nechce žádné finanční dary, na vše si vydělává sama. Provozujeme eshop a část zisku z prodeje věnujeme na pomoc pejskům.

Focení vrhu E od Anet

Ještě než se rozběhli štěňátka z vrhu E do nových domovů, zapózovali před objektivem naší kamarádky a výborné fotografky psů Anety Jungerové (aneta-foto.com). Na foto z ateliéru a poté i z dovádění venku se můžete podívat.

Odchod vrhu E do nových domovů

Možná se Vám to bude zdát jako včera, ale slunce se párkrát otočilo kolem své osy a Ěčková štěňátka už frčí do svých nových domovů. Pro mě to tentorkát nebylo, tak náročné, protože žili u mé kamarádky Andrejky, které to ovšem vyrvalo srdce z těla.. Tímto jí děkuji za skvělou péči, kterou malým Cheswayákům dala a věřím, že nám oběma budou dělat už jen samou radost.

Focení v ateliéru

Tak jsme se také vydali s naší smečkou na profi focení do ateliéru. Focení je pro naší smečku zábavou a jaké krásné fotky máme od fotografky psů Anety Jungerové ( www.aneta-foto.com ) můžete kouknout sami.

Narozeniny vrhu C a Speedmaster 5


Protože uplynul rok od narození vrhu C, přemýšleli jsme, jak tento významný den všichni společně oslavíme. Padaly nápady, že vyrazíme minibusem pozdravit naší sestřičku Cowgirl Chesway do Itálie nebo, že si uděláme společný výlet na nějakou zahraniční výstavu. Nakonec jsme, ale dali přednost srazu v ČR a spojili ho s coursingovou akcí Speedmaster 5.

Všechno nejlepší - Vrh C

20.9.2016

Dnes je to rok, co se u nás narodila první nadílka, sedmi malých kuliček, od naší Alizée. Nikdy nezapomenu na ty pocity štěstí a radosti, když jsme mohli na světě přivítat tolik zdravých, černo-modro-bílých štěňátek. A také na to haló okolo bluepied holčiček, kdy nás atakoval takřka celý svět.. Všechno nejlepší!!!!!

Staffbull speciál 2016

19.9.2016

Po sobotní klubové výstavě, které se účastnili naši odchovánci Claudia Cardinale Chesway, Courtney Love Chesway a Cedric Diggory Chesway, připravil klub spolu s BĚHEJ SE PSEM CZ na nedělní den, pro sportovní nadšence, canicrossový závod a ukázky bull sportů. Vše se opět konalo v krásném dostihovém areálu Kolesa u Pardubic a akce slibovala plno zábavy.

Trixa má štěňátka

25.08.2016

I když to tak ráno ještě nevypadalo.., tak nyní už je Bellatrix Lestrange Chesway hrdou maminkou. Dnes před polednem přivedla na svět přirozenou cestou dvě krásná zdravá a velmi akční štěňátka. Celý porod zvláda opravdu bravurně a sama bez pomoci. Příroda si to zařídí a my mohli jen sledovat, jak je šikovná.

Interdog Bohemia Mladá Boleslav 2016


13.08.2016


Boleslavská výstava se pro nás nesla ve znamení vrhu D, naši poslední prckové se přijeli poprat o pořadové příčky. Až na Donnu Karan Chesway, která žije na Slovensku se majitelé sešli kompletní. Nezaháleli však ani Céčkaři, kteří se také přijeli ukázat..

Krkonoše trip

O víkendu jsme se vydali na Krkonošský trip. Sbalili jsme nejnutnější a hurá s celou bandou do hor. Čechy jsou krásné a hory ještě krásnější.., jsme zvyklí je navštěvovat jen v zimě, a o to víc jsme si je v zelené užili.

Trixa bude mít štěňátka

S radostí oznamujeme, že další Chesway prckové už se připravují  na život. Sonografické vyšetření potvrdilo březost naší odchovance modřence Bellatrix Lestrange Chesway. Viděli jsme zatím jen dvě kuličky, takže pokud se ještě nějaké neschovávají bude to malý vrh.

NVP Mladá Boleslav 2016

16.07.2016

Na Boleslavskou národní výstavu jsem se výjimečně vydala sama jako divák a podpořit naší výstavní skupinu složenou primárně z vrhu C. Byla to pro mě příjemná změna užít si výstavu bez stresu a jako pozorovatel.

Vytrvalostní zkouška

09.07.2016

Krásné sobotní datum, den mých 29.narozenin, pro nás připravilo nejen krásné počasí, ale i vytrvalostní zkoušku (20 km). Neváhali jsme, a pro nás zkouškové premiéry, jsme se zúčasnili hned se dvěma koni. S Alizée a Sway.

Turistický výšlap na Plešivec

Po sobotní účasti na staffbullshow, kde jsme dali našim holkám do těla, jsme nezaháleli a dali si do těla i my. Vydali jsme se s celou naší smečkou na výšlap Brdské vrchoviny. Naše kroky směřovali na horu Plešivec, kterou jsme již jednou spolu s našimi odchovanci zdolali - Putování za velikonočním zajíčkem. Tentokrát jsme to však dali s plnou polní.

Plánované krytí 2016

Hot news !!! Na léto plánujeme štěňátka ze spojení naší modré odchovanky Bellatrix Lestrange Chesway x Ch. CJCh. Christmas Carol Fransimo Bohemia. Krytí již proběhlo a když se vše povede jak má a jak si přejeme, můžeme se už za dva měsíce těšit z vrhu E.

Sraz Vrhu C - Meziklasí

13.6.2016

Víkend ve znamení vrhu C. Čas letí, prcci rostou jako z vody.. s některými se potkáváme na výstavách, někteří k nám jezdí na návštěvy a grilování, jiné potkáváme při venčení. Ale sejít se ve větším počtu a pořádně si zařádit, je vždy trochu oříšek. A tak jsme s majiteli vrhu C domluvili na společném víkendu na Sázavě, kde bylo prostoru až až.

Odchod vrhu D do nových domovů

30.5.2016

O loučení se štěňátky už jsem toho napsala hodně.., přesto to vždy prožívám celé od znova, je to pro mě jedno z nejsmutnějších období. Člověk se snaží obrnit, ale za ty dva měsíce nám ty malé kuličky přirostou k srdci. Ten, kdo řekl, že se štěstí nedá koupit, zapomněl na štěňata.

Focení vrhu D od Anet

Ani vrh D nemohl zůstat bez profi focení od fotografky psů Anety Jungerové - aneta-foto.com. Ještě než se prcci rozprchli do svých nových domovů pózovali před objektivem

Představte se Vrh D

16.5.2016

Štěňátkům se přehouplo šest týdnů a přesto, že jsou jenom čtyři už je jich plný dům. Řádění a dovádění uprostřed naší domácnosti je na denním pořádku. Jejich váha je přes tři kila a máme za sebou stříhání drápků, třetí odčervení a tento týden nás čeká očkování/čipování. Čas nezadržitelně letí a za chvíli již budou ve svých nových domovech.

Speedmaster 2

9.5.2015

Speedmaster.. Speedmaster.. Speedmaster.. Speedmaster.. Speedmaster..Speedmaster.. Speedmaster.. Speedmaster.. Speedmaster..Speedmaster.. Speedmaster..Speedmaster.. Speedmaster.. Speedmaster..

MVP Praha 2016

 04.05.2016

Tentokrát jsme se pražské výstavy zúčastnili pouze jako diváci a podpůrný team našich odchovanců. Celý den jsme si v jejich přítomnosti moc užili a hlavně Kennel Chesway urvala, co se dalo. Zazářili jsme v plném světle a já vám všem za prezentaci našich Cheswayáčků moc děkuji.

Všechno nejlepší - Vrh B

2.5.2016

Dnes je to dva roky, co jsme já, Péťa a hlavně naše Uzza Chesway Fransimo Bohemia přivedli na svět tři další krásná Cheswayátka. Nikdy nezapomeneme na ty pocity radosti a štěstí, když se v porodním boxu začali hemžit tři malé kuličky..

Happy Dog Show 2016

 26.04.2016

Letos jsem měla opět možnost posuzovat nadační výstavu Happy Dog Show, která se konala v Pražském kempu Džbán. Je to pro mě vždy zajímavá zkušenost stoupnout si na druhou stranu a posuzovat řadu krásných psů.

Článek o vrhu C v Haf & Mňau

 22.04.2016

V aktuálním vydání časopisu Haf & Mňau 3-4/2016 naleznete článek o našem vydařeném modrobílém vrhu C a celkově rozhovor o naší chovatelské stanici.

Vrh D vidíme svět

15.04.2016

Štěňátkům není ještě ani čtrnáct dní a už pomalu začínají otevírat očka a stavět se na nohy. Pozorujeme jejich první krůčky a radujeme se s novými majiteli každý den.

Sponzoři Staf Bull Show

Letos jsme se vycajchnovali a budeme partnery Staf Bull Show I. Navíc věnujeme výhercům podložky pod SPZ s logem staffordshire bull terrier. Naše logo můžete vidět na všech propagačních materiálech.. a nás přímo na akci! Budeme se na vás 25.6.2016 těšit !!!

Inzerce v Anuuálu

Už dorazila i nám anglická ročenka The Stafford Book 2015, kde máme svojí reklamu. Anglický přehled výstavní sezóny 2015 spolu s žebříčkem nejlepších psů a v neposlední řadě prezentace chovatelských stanic.

Podložka pod SPZ / RZ

06.04.2016

Abychom propagovali naše plemeno, nechali jsme si vyrobit podložku pod SPZ / RZ s nápisem staffordshire bull terrier a znakem plemene (uzlík)..

Poslední štěnátka Sway

Tak a je to tady.. dlouho očekávaná Déčková štěnátka naší šampionky Update Sway Fransimo Bohemia jsou konečně na světe!!! Zájemců bylo hodně, číslo se vyšplhalo až ke stovce, někteří čekali dokonce přes rok, tlak byl veliký, ale Swayíka to nechávalo klidným a napínala nás do poslední chvíle.

SBT Speedmaster

 22.03.2015

Poprosila jsem Lukáše, aby po dlouhé době napsal zase pář řádek on.. Akce se mu líbila, byl nadšený a myslela jsem, že by to byla po dlouhé době zase zajímavá změna. Měla jsem radost a těšila jsem se, když report přislíbil. Ale přiznám se, že nevím, zda vůbec něco takového může spatřit světlo světa. Když jsem to však zveřejnila na mém soukromém facebookovém profilu, mělo to celkem úspěch a padaly hlášky typu, že je to náš jediný umpřímný report. Tak tedy.. tady ho máte!

Klubová výstava SBTC CZ - Poděbrady

04.03.2015

Na klubovou výstavu v Poděbradech pod taktovkou nového vedení jsme se moc těšili. Areál golfového klubu sliboval výborné zázemí a lokalitu - www.golfpodebrady.cz. Přihlášeno bylo přes tři sta staffíků, rozhodčí ze země původů, spoustu přihlášených Cheswayáčků, co víc si přát..

Venčení Veltrusy

  29.02.2015

Byla jsem pozvána na venčení staffíků s trenérem psů Adamem Holeksou, ke kterému chodí na výcvik naši dva odchovánci Cedric a Courtney. Naložila jsem tedy naši modřenku Alizée spolu s dcerou Carmen a hurá za nimi na výlet do zámeckého parku Veltrusy. 

Sway bude mít štěňátka

25.2.2016

Hip hip huráááá.. s radostí oznamujeme, že sonografické vyšetření potvrdilo březost naší bílé šampionce Update Sway Fransimo Bohemia. Na ultrazvukovém vyšetření jsme viděli pět štěňátek, které jsem si tak nějak vysnila. Další malé Cheswayáčky můžeme na světě očekávat koncem měsíce březen.

Výstavní seminář

15.2.2015

O víkendu jsme uspořádali u nás na Řitce takový menší seminář na téma vystavování. Pro zkušené i pro nezkušené.. Spíše takový úvod do světa vystavování pro vrh C. Udělali jsme si svojí výstavu, kde jsme se více než na exteriér psů zaměřili na jeho prezentaci v kruhu a souhru s páníčkem.

Duo Cacib Brno 2016

  07.02.2015

Po štěňatech naší Alizée už jsem měla trochu výstavní deficit, a tak jsem se pro nás na první letošní výstavu do brněnských prostor areálu BVV hrozně těšila! Premiéra to měla být pro naše odchovy z vrhu C a taky pro naši Carmen Electru Chesway samotnou..

Kennel Chesway na Instagramu

Snažíme se být moderní a jít s stále s dobou, proto pro Vás přinášíme stále nové inovace. Nyní nás najdete i na Instagramu. Kennel Chesway má dokonce svůj vlastní hashtag, který má již přes tři sta příspěvků, a proto sdílejte a označujte vaše fotky #KennelChesway. Můžete s námi tak být neustále v kontaktu.

Poslední krytí Sway

01.02.2016

Opakované krytí naší Ch. Update Sway Fransimo Bohemia s krásným modrým psem Ch. JCh Blue Leo Diabelski Uśmiech proběhlo dle plánavaného termínu a my už nyní můžeme jen doufat, že se vše povede, jak si přejeme a budeme se moci ještě naposledy těšit z potomků po naší železné lady Sway.

Carmen Electra Chesway

14.1.2016

S velkou radostí představuji nás nový přírůstek do kennel Chesway. Jedná se o blue pied holčičku, kterou jsme si nechali z našeho vrhu C. Doufám, že nám bude posilou a zapadne do naší smečky. Už teď se těším na její úspěchy. Byla překopána sekce feny, kde už i ona má své místo.

PFka 2016

6.1.2016

Děkujeme všem za krásná PFka, která nám dorazila a udělala velkou radost.. Všechny si je můžete prohlédnout zde.