Veselé Vánoce 2020

Všem našim přátelům, kamarádům, známým a návštěvníkům našeho webu přejeme Veselé Vánoce a Štastný nový rok!!!

Mini sraz vrhu I

První listopadový týden jsme se konečně dokázali s některými Cheswayáky potkat, sice ve velmi omezeném počtu, ale v době pandémie to ani jinak nejde. Ráda bych se potkala se všemi našimi odchovánky, ale situace tomu zatím nenasvědčuje, tak to budeme kouskovat. Vrh I už je měsíc ve svých domovech, a tak jsme se s Terezkou nemohly dočkat IRONA A IRONKY, až je zase pomazlíme. Kontrolu prcků provedla i Andrejka, majitelka babičky vrhu Bellatrix Lestrange Chesway a nově i Iron Lady Chesway, sraz byl totiž u ní na statku ve Vašírově, kde to máme všichni moc rádi! Nesměl chybět ani Fred Weasley Chesway.

Všechno nejlepší - vrh F

Dnes jsou dva roky, co se nám s mojí kamarádkou Andrejkou narodilo těchto osm z prdu kuliček. Osm malých kulíšků přivedla na svět Bellatrix Lestrange Chesway. A my jim přejeme do života jen plno radosti, štěstí a zdraví.

Erin má štěňátka

Náš vrh i, od nynějška nám bude dělat čest těchto deset pupíků! Naše odchovanka 
Erin Brockovich Chesway včera 4.9.2020 přivedla na svět deset štěňátek. Což to rekord v naší chovatelské stanici a vůbec celkově je to u našeho plemene výjimečné. Bylo to náročné a dlouhé, ale zvládli jsme to. A tohle už je naše íčková desítka hned po narození.

Plánované krytí Erin Brockovich Chesway

radostí vám oznamujeme  dlouho plánované krytí v naší chovatelské stanici, které proběhlo začátkem července. Tentokrát se bude jednat o první krytí naší odchovanky, modré fenky s bílými znaky Erin Brockovich Chesway, která je ve vlastnictví mojí kamarádky Terezky Majerové a my si ji pro tento vrh zapůjčujeme do naší kernel Chesway. Štěňátka ponesou ve svém jménu afix Chesway a my se tak s nimi můžeme pyšnit v naší chovce pod vrhem i.

Sraz vrhu CH a výstavní seminář

Po smutném odchodu štěňátek z našeho domovu je pro mě vždy radostí, zorganizovat nějaký ten sraz vrhu a s prťaty se zase trochu pomazlit. Už se to stalo tradicí se pár měsíců po odjezdu potkat a zařádit si se sourozenci. Zároveň se spoustu nových majitelů chystá i na případný chov, vystavování a věnování se kynologii naplno, proto jsem se rozhodla pro daný vrh zároveň uspořádat i výstavní seminář.

Odvrácená strana chovatelství

Můj muž kdysi napsal jeden článek, který leckoho pobavil. Mě se trošku dotýkal a chvíli jsem byla i uražená. Nicméně znáte takový to - na každým šprochu pravdy trochu, tak s odstupem času se bavím i já. Myslím, že i tohle všechno do naší chovatelské stanice patří. Takže exkluzivně přináším Lukyho článek Můj život s chovatelkou.

Smutné loučení vrhu CH

Tak trochu jiné Vánoce. Letošní Vánoce se u nás nesly ve znamení odchodu vrhu CH. Nejdřív jsem si myslela, že to budou ty nejsmutnější adventní svátky v historii naší rodiny, ale nakonec prcci odcházeli postupně, někteří až po Silvestru, takže jsme měli celkem veselo.