Veselé Vánoce 2019

Všem našim přátelům, kamarádům, známým a návštěvníkům našeho webu přejeme Veselé Vánoce a Štastný nový rok!!!

Představte se vrh CH

Tak už jsou tu s námi šest týdnů a je na čase je pořádně představit. Začnu hezky popořadě, tak jak se narodili.. Ti nejmenší kluci jsou teď největší a zase naopak. Všechno se tak rychle mění, že člověk nikdy nemůže dělat závěry - jaký vlastně do budocna budou, záleží pak samozřejmě i na spouště faktorů v životě, vývoji a všem, ale já se vám pokusím vykreslit jací jsou teď..

Alizée má štěňátka 2019

Po skoro čtyřech dlouhých letech  máme doma opět veselo. Přesto, že štěňátka sdílím často a odchovy přibývají, tak u nás doma jsme měli naposledy vrh D v dubnu 2016. Štěňátky se těším neustále, vymýšlím další a další spojení, ale přímo ve svém domě se těším s vrhem CH po dlouhé době a o to těžší pro mě bude se s nimi rozloučit. 

Loučení s vrhem H

Loučení se štěňátky je vždy jedna z nejtěžších částí chovatelství, kór když jich není tolik a nefungují jako demoliční četa. Čtyři štěňátka zapadnou, sžijí se s domácností a vy si je pak chcete všechny nechat. Tentokrát si to na vlastní kůži ozkoušela Soňa, protože štěňátka žila po celou dobu s ní a s maminkou Claudia Cardinale Chesway v Brně.

Plánovaný vrh CH

Budete ještě krýt Alizzku? Bude mít Alizée ještě štěňátka?? Ano! Ano, bude mít ještě jeden vrh. S velkou radostí vám oznamuji, že ultrazvukové vyšetření potvrdilo březost a na UZ jsem viděla šest fazolek. Na dlouhou dobu asi naše poslední štěňátka odchovaná přímo v naší domácnosti. A já se tak těším, až si je všechny zase vypiplám.

Claudie má štěňátka

Tak už nastal ten den, kdy náš očekávaný vrh H vykoukl na svět. Jeden srpnový pátek 16.8.2019 si Hermionka řekla, že už chce prostě ven a začal tak první a bezproblémový porod naší odchovanky Claudinky. K ruce měla svou paničku Soňu s kamarádem, mě jakožto podporu na videocallu a dokonce dorazila i paní veterinářka. Nikoho však nebylo třeba, Claudinka si poradila hravě sama.

Sraz vrhu G spolu s výstavním seminářem a manuálem

O víkendu jsem se opět sešli s našimi nejmenšími, abychom si  předali pár zkušeností a rad, jak se připravit na první výstavu, kam se někteří chystají. Co si vzít s sebou, na co si dát pozor a co nezapomenout, krátké povídání a pak simulace výstavy, které samozřejmě provázelo řádění a dovádění ve smečce sourozenců.

Plánované krytí Claudie Cardinale Chesway

S radostí vám oznamuji plánované červnové krytí v naší chovatelské stanici. Tentokrát se bude jednat o první krytí naší odchovanky, krásné bílo-modré Claudia Cardinale Chesway, která je ve vlastnictví mojí kamarádky Soni Hudcové a my ji pro tento vrh zapůjčíme afix naší chovky. Štěňátka ponesou ve svém jménu kennel Chesway a my je budeme mít pod svými křídly. Doufám, že se vše povede, jak má a dáme vzniknout život novým Cheswayákům.

Smutné loučení vrhu G

Už jsem to zažila tolikrát a stejně je to znovu a znovu tak smutná záležitost! Na dva měsíce se nám vždy otočí život naruby a věnujeme veškerou naší pozornost, péči a čas těm našim psím prťatům. Dva měsíce radostí, ale i starostí, aby bylo všechno v pořádku, aby štěňátka prospívala, fena vše zvládla a byla dobrou matkou a v neposlední řadě, aby jsme vybrali  opět ty nejlepší domovy. Ono to totiž není vždy samozřejmostí.., ale myslím, že se nám to zase povedlo. 

Představte se vrh G

Už s námi jsou sedm týdnů a dávají o sobě pořádně znát. Užili si řádění na chalupě a teď už poslední týden řádí v malém bytě na Vinohradech, kde z toho pomalu, ale jistě dělají mojí mamce kůlničku na dříví.  Užíváme si s nimi poslední společné dny..

Carmen má štěňátka

S velkou radostí oznamuje, že v sobotu 16. 3. 2019 v ranních hodinách přivedla naše Carmen Electra Chesway na svět pět krásných a zdravých štěňátek. Byla moc šikovná! Tentokrát jsou holky ve velké přesile 4:1. 

Carmen je březí

S velkou radostí vám oznamujeme, že krytí naší Carmen Electry Chesway s krásným černým psem Dark Angel Ambassador Sun bylo úspěšné a my se můžeme v polovině března těšit zhruba na pět Géčkových Cheswayáků.

Klubová výstava SBTC CZ Poděbrady 2019

Klubová výstava SBTC CZ  v Poděbradech ve znamení Chesway. A pro mě doslova, protože si nepamatuji výstavu, kde by v jedné třídě zabrali všechny pořadová místa psi z jedné chovatelské stanice. A nám se to podařilo! Jednalo se sice o třídu štěňat, ale i to se počítá, protože ani v dalších kruzích jsme se neztratili.

Plánovaná štěňátka Carmen

S novým rokem jsme naplánovali i nové Cheswayáčky do party. Tentokrát se jedná o vrh G a matkou by měla být naše jedinečná, jak už barvou, tak i svou naprosto oddanou a nekonfliktní povahou Carmen Electra Chesway. Za partnera jsme jí vybrali mladého a krásného, tmavého psa z chovatelské stanice Ambassador Sun a to pejska Dark Angel v překladu tmavý anděl.

Sraz vrhu F ve Vašírově

Poslední týden v roce 2018 jsme se potkali s našimi nejmenšími. Vrh F už je přes měsíc ve svých domovech, a tak jsme se jich s Andrejkou nemohli dočkat. A oni skoro všichni dorazili nedaleko svého místa narození, a to na Andrejky statek ve Vašírově.