Počátek chovu stafordšírských bulteriérů u nás je datován rokem 1989. Obliba tohoto typického britského rodinného plemena psů stále roste. Když jsme si pořizovali našeho Chestera, znala jsem stafbula spíše z knížek...

Nyní ho potkávám stále častěji. V Anglii je to nejrozšířenější teriér a jestli to takhle půjde dál, bude tomu tak i v ČR :).
Není divu, stafíka si zamiluje snad každý...

Stafordšírský bulteriér je tělem spíše menší, ale srdcem velký pes.  Je to typický rodinný přítel, který Vám svou odvahou, hravostí, přítulností a něžností zlomí srdce. Při správné výchově v něm získáte neodolatelného psího společníka.

Miluje pozornost a udělá pro Vaši spokojenost téměř cokoliv. Proto je také vhodný k výcviku. Chce páníčkovi vždy a ve všem vyhovět a je opravdu snaživý a chápavý

Neodmítne žádnou hru a k smrti miluje aportování klacků, kaštanů a všeho co venku najde. Jeho velkou vášní je tenisák a veškeré hry s ním spojené.

Náš Chester dává dokonce přednost, běhání za tenisákem a hře s námi, než s ostatními psy.., které ovšem má také moc rád. Umí se i pořádně rozčílit a rázem se zněj stane velký bojovník,ale konflikty sám nevyhledává.

Myslím, že je to vhodný pes do rodiny - k dětem se chová báječně. V Anglii je

proto nazýván "dog's nanny" (psí chůva). Je k nim něžný a opatrný. Vhodný je i pro canisterapii..

Každý si na něm zamiluje něco jiného..

Je to zkátka pes do nepohody, kterého je dobré mí-ti doma!

 

  • Název plemene: Stafordšírský bulteriér
  • Originální název plemene: Staffordshire Bull Terrier
  • Země původu: Velká Británie
  • Klasifikace F.C.I.: Skupina č.3 - teriéři, Sekce č.3 - bull
  • Bez pracovní zkoušky