Poslední štěnátka Sway

Tak a je to tady.. dlouho očekávaná Déčková štěnátka naší šampionky Update Sway Fransimo Bohemia jsou konečně na světe!!! Zájemců bylo hodně, číslo se vyšplhalo až ke stovce, někteří čekali dokonce přes rok, tlak byl veliký, ale Swayíka to nechávalo klidným a napínala nás do poslední chvíle.

 
Přesto, že Sway vždy přenáší.. už od Velikonoc jsme čekali na nadílku. Madame nás napínala i prvního dubna, ale to byl zřejmě apríl, protože štěňátka porodila až 2.dubna 2016. Ve stejný den jako se běžel Pražský půlmaraton, na který jsme i my byli přihlášeni.

 

Do poslední chvíle jsme tedy kalkulovali a dohadlovali se, kdo z naší dvojice poběží nebo, kdo případně bude držet stráž. Mysleli jsme si, že bude rodit až v podvečer, ale sotva Luky zabouchl dveře malý maratonci už se drali na svět. Po desáté hodině tedy začal porod, kde se na světlo světa prodrala jako první tmavá, 300 gramová bojovnice, fenka Druella Black Chesway, která dostala jedno z dalších Potterovských jmen.Celkem dlouhou dobu pak na sebe nechal čekat modrý kluk s mírným zlatým žíháním, jak jinak než Dobby Chesway, na něhož se majitelé už moc těší. Jeho porodní váha byla též 300 gramů. Doufám, že jim bude dělat stejnou radost, jako by prcek s tímto jménem dělal mě.

 

A pak si dala velmi na čas modrá fenka Donna Karan Chesway. Není divu její porodní váha byla přes 360g a je to celkem macek. Chudák Sway ji tlačila několik hodin. Ale stálo to za to.. Po té co se osušila a přisála ke struku jsem si myslela, že bude chvíli klid, přeceže jenom se to táhlo a štěnda měli mezi sebou velké intervaly.Šla jsem si jen omýt ruce a najedou slyším bum a v porodním boxu se najednou začlo plazit něco dalšího. Zprvu mě to vyděsilo.., protože fenečka byla bez porodního obalu a ze Sway téměř vypadla. Ale jí to rozhodně nevadilo, ihned si razila cestu ke struku sama. Malá přesto akční Daiquiri Sweet Chesway se ve světě rozhodně neztratí, přestože její porodní váha byla pouhých 190 gramů je u struku vždy jako první a jejím rajónem je nyní porodní box.Chvíli po ní jsem ještě byla ve střehu zda nevypadne nějaký další malý akčnák, ale už to byl opravdu konec. Dlouhý porod to byl, ale Sway to zvládla bravurně a jsme moc pyšní, že ještě do třetice jsme se prcků od ní dočkali. Matka rodu, jak Swayíkovi občas říkáme o štěňátka pečuje s velkou láskou.. je to radost pohledět. Nyní spolu odpočívají a nabírají síly do dalších dnů a let..

 

Více fotek z porodu a prvních dnů můžete shlédnout na albu na rajčeti - Poslední štěnátka Sway