Klubová výstava SBTC CZ - Poděbrady

04.03.2015

Na klubovou výstavu v Poděbradech pod taktovkou nového vedení jsme se moc těšili. Areál golfového klubu sliboval výborné zázemí a lokalitu - www.golfpodebrady.cz. Přihlášeno bylo přes tři sta staffíků, rozhodčí ze země původů, spoustu přihlášených Cheswayáčků, co víc si přát..

 
Na začátek asi trochu více místa.. areál a přilehlé okolí bylo krásné, ale hala, ve které se vystavovalo si myslím, že byla kapacitně nedostatečná. Na druhou stranu organizátorům této akce patří můj velký obdiv a dík, protože vím, že není lehké vždy skloubit všechny faktory a vyhovět ve všem.. a je mi jasné, že za tím stálo mnoho práce, usílí a času. Mačkání jsme tedy v dopoledních hodinách zvládli, výstava byla konec konců harmonogramem rozvřena tak, že někteří měli nástup až na jednu hodinu, takže  se s námi ani mačkat nemuseli.

Vystavování probíhalo ve třech kruzích, což teda také úplně nekvituji, ale při těchto přihlášených počtech SBT se to jinak nedá. Musela by z toho být dvoudenní záležitost. Přiznám se, že pro mě to byl celkem náročný den, skoro v každé třídě jsem měla někoho přihlášeného, tak jsem se zapotila.

Posuzovat přijeli angličtí rozhodčí Melanie Corcoran (kennel  Molru), Laureen Williams (kennel Jodel´s) a spolu s nim nám známý Alan Hedges (kennel Ramblix), který se ujal tříd bez zadávání titulu. Naše první naděje, tak nastupovali k němu do třídy štěňat.

Captain Morgan Chesway - Nadějný
Cedric Diggory Cheswa
y - Velmi nadějný 3


Cedric sklidil veliký úspěch v početné třídě psů a byl tak trochu místní celebritou, každý si ho chtěl pohladit nebo případně pomuchlovat. Gratuluji! Oba se s Morganem v kruhu moc pěkně prezentovali.. byli jsem na Vás na všechny pyšní, protože v závěru výstavy Alan zmíňil kvalitu modrých štěňat v ČR a vychválil nás, konkrétně naší odchovanku Courtney Love Chesway, která početnou třídu štěňat (feny) vyhrála!

Sice následovalo po psech dlouhé čekání..  štěňata feny byly na programu, až na druhou část, ale stálo za to si počkat. Obě naše odchovanky povstavly na pořadí!!! Myslím však, že pro příště by bylo lepší vzít všechny štěnda v jeden čas, a to v dopoledních hodinách, protože pro ně bylo čekání opravdu dlouhé a myslím si, že by jim to do budoucna mohlo vystavování i trochu znechutit. My jsme se jim však den snažili zpříjemnit procházkou a společným venčením a řáděním, kde se dalo.

Courtney Love Chesway - velmi nadějná 1

 

Carmen Electra Chesway - Velmi nadějná 3

"Roztomilé štěně s dobrým výrazem, dobrá hlava, velmi dobrá síla kostry, dobrá kvalita srsti, velmi dobrý pohyb."

 A pak už pro mě začal výstavní  marathon, nastupovala jsem do třídy dorostu s fenkou Pipi, kterou jsem slíbila vystavit naší paní sousedce a veterinářce Hance Bartúnkové. Fenka je moc pěkná, odnesla si krásný posudek se známkou velmi nadějná. Vystavování musí ještě trochu potrénovat, a kdyby shodila nějaké to kilečko navíc bude na pořadí.

Agatha Guardian From Saint Anna - Velmi nadějná

 

Bohužel se stalo to, čeho jsem se celý den obávala. Začali se nám krýt třídy, proto zde patří velké díky Terezce Kapounové, která se ujala vystavovní naší modré odchovanky Bellatrix Lestrage Chesway, která nastoupovala souběžně s Pipi. Což pro nás bylo nakonec velmi pozitivní, holky se probojovaly v početné třídě 32ou fen až do nejlepší desítky!!

Bellatrix Lestrage Chesway - VÝBORNÁ  - TOP 10

Následovala další početná třída - otevřená, kam bylo přihlášeno neuvěřitelncýh 40 fen, do nejpočetnější třídy jsme nastupovaly spolu s naší modřenou Alizée Von Chesway, která se též probojovala se známkou výborná do užšího výběru fen.

Alizée Von Chesway - Výborná

" Dobrá hlava, dobré zuby, tmavé oko, trochu větší uši, dobrá hruď a dobré předhrudí, velmi dobrá horní linie, dobrý hrudný koš, dobré zadní úhlední a dobrý pohyb"

 
Jako poslední šla do kruhu naše matka rodu.. do třídy šampionů jsem s naší Sway nastupovala spíše do počtu.  Na klubovou dvoudenní akci jsme jeli všichni, takže by stejně víkend strávila spolu s námi, a tak padlo rozhodnutí, že ještě naposledy probrázdí výstavní molo. Nicméně její zhruba polovina březosti, již na sobě dala znát, a tak nám paní rozhodčí vytkhla nadváhu. V tu chvíli jsem však  štěníky ještě 100% potvzené neměla, a tak mi výrok paní rozhodčí nakonec udělal radost! Spolu se Sway už se těšíme na štěňátka a tak snad po pěti letech dostala jinou známku než výborná.

Ch.Update Sway Fransimo Bohemia - Velmi dobráA jak se říká to nejlepší nakonec.. měli jsem poprvé za dobu naší chovatelské práce možnost nastoupit do kruhu jako chovatelská skupina. Děkuji všem, kteří vydrželi a přezentovali kennel Chesway. Díky jste skvělý!!!!Na naše fotografie z celého dne můžete kouknout na rajčeti - Klubová výstava SBTCZ - Poděbrady. A za krásné fotografie z venku děkuji Hance Maredové, nahrála jsem je do alba Klubová výstava - Poděbrady. Výsledky z celého dne můžete prohlédnout zde.