Výstavní seminář

15.2.2015

O víkendu jsme uspořádali u nás na Řitce takový menší seminář na téma vystavování. Pro zkušené i pro nezkušené.. Spíše takový úvod do světa vystavování pro vrh C. Udělali jsme si svojí výstavu, kde jsme se více než na exteriér psů zaměřili na jeho prezentaci v kruhu a souhru s páníčkem.

 
Myslím, že na poprvé to šlo všem moc dobře.., samozřejmě jde o to, si výstavní techniku osvojit a vypilovat. Poladit výstavní postoj a natrénovat ukazování zubů, což není u prcků, vždy tak snadné. Vše by se mělo učit formou hry a trénovat pozvolna, než se mu rvát do tlamy a případně mu to znechutit na další řádku měsíců nedejbože let. I ve výstavním kruhu raději řekněte rozhodčímu, že úkážete zuby vy sám nebo přídně odstupte, je to určitě lepší než ho nechat páčit tlamu a snažit se dostat na skus násilím. Zbytečně pak budete muset odbourávat stres, který přitom v pejskovi zůstane. Ve štěněcích třídách se vystavování a samotný postoj nijak extra neřeší, jde o to, si zažít výstavní atmosféru, zvyknout si a ozkoušet to. Ale na druhou stranu už by handler měl vědět, co od toho očekávat a jakým směrem se případně ve výcviku vydat. Celková prezentace je vždy důležitá.

 

Řekli jsme si co na výstavu nezapomenout - očkovací průkaz, vstupní list, pp pro případné zapsání úspěchu, pamlsky pro motivaci v krhu, misku s vodou a nějaký hadřík případně vlhčené ubrosky na utření psa i sebe - to jsou asi ty nejdůležitější věci. A čím se případně do budoucna vybavit (kennelka/klec, rybářské židličky, stan Quechua), jaké vodítko použít apod. Překvapilo mě, že většina už má výstavní set pořešený, dokonce se mi dostala nová informace, že se dá v ranném věku na nějaké období jenom zapůjčit. Což mi příjde fajn, než vyhazovat nemalé peníze za set ze kterého štěník vyroste. Narazili jsme i na téma oblečení handlera, co si obléci, jak se sladit se psem, naopak na druhou stranu, jak s ním úplně nesplynout. Vše bylo řečeno letem světem a pak hurá na vystavování.


Simulovali jsme klasickou výstavu, kde jsem se seřadili do pořadí a jednotlivý účastníci se prezentovali v postoji ve statice a v pohybu. Řekli jsme si posudky na aktuální věk a kondici psa. Při vystavování je důležité uvědomit si chyby svého psa. Vím, jak vám to zní.. váš pes žádné chyby nemá, ale věřte, že každý pes má své nedostatky, a když si jich budete vědomi, určitě se vám pak při posuzování lépe skryjí a naopak budete prezentovat více jeho přednosti.

Přesto, že se všichni snažili a samozřejmě oceňuji i celý zájem o akci a výstavu, ale vybráni byli jen čtyři nejlepší. Gratuluji a díky!

1. Courtney Love Chesway    2. Captain Morgan Chesway   3. Cedric Diggory Chesway   4. Claudie Cardinale Chesway

 

Zbytek dopoledne jsme se věnovali povídání, dovádění prcků a samozřejmě focení, které nemohlo chybět. Zajímavé zpestření a překvápko v podobně zamilovaného CHESWAY dortu připravila Soňa, jejíž účast obzvláště oceňuji, protože za námi dorazila až z Moravy. Soňi děkujeme!!! Až na Italku Cowgirl Chesway, která to má z Pisa trochu daleko a Carrie Bradshaw Chesway, jejíž panička si právě užívá v Thajsku jsme byli kompletní vrh C! Jsem moc ráda, že jsem se mohla se všemi zase vidět a pomazlit se s nejmenšími! Celý program jsme zakončili procházkou po Brských lesech a dobrým obědem! Těším se na vás příští týden v Poděbradech!

 

Fotky z celého dne můžete prohlédnout v albu na rajčeti - Výstavní seminář Chesway