Turistický výšlap na Plešivec

Po sobotní účasti na staffbullshow, kde jsme dali našim holkám do těla, jsme nezaháleli a dali si do těla i my. Vydali jsme se s celou naší smečkou na výšlap Brdské vrchoviny. Naše kroky směřovali na horu Plešivec, kterou jsme již jednou spolu s našimi odchovanci zdolali - Putování za velikonočním zajíčkem. Tentokrát jsme to však dali s plnou polní.

 

Přesto jsem si ráno koupila latte macchiato a myslela si, že budeme courat a relaxovat v přírodě.. chyba lávky. Lukáš už od začátku nasadil vražedné tempo a s desetikilovým závažím začal zdolávat hřebeny kopců. Já a Swayík jsme měly sice slabší formu, ale i tak jsme se snažily držet krok. Krásný výhled nám byl odměnou.

Největší zábavou však bylo pro mě i naše psy Smaragdové jezírko, ke kterému se váže zajímavá legenda. V jezírku se údajně ukrývá hadí královna. Ta se zjevuje jako mladá panna se smaragdovýma očima a naříká. Kdo ji spatří nebo zaslechne její štkaní, tomu to přinese neštěstí. Díky Bohu se tentokrát neukázala.. i přesto, že se ji naši čtyřnozí snažili z jezera přímo vypudit. Více než tisíce slov, řeknou naše fotky z celého výletu - Turistický výšlap na Plešivec.

 


Více fotek zde.