Chesway cup 2


Čas neúprosně letí a my zjistili, že od prvního CHESWAY cupu uběhli již dva roky. Nejvyšší čas zo
rganizovat další!!! Odchovánci přibývají, nový majitelé také, a tak už by jsme se k nám na zahradu nevešli. Proto jsme se spojili s mojí kamarádkou Andreou Metelkovou a organizaci pojali ve velkém.

 
Andrejka je majitelka naší Trixi (Bellatrix Lestrange Chesway) a zároveň majitelka velkého statku ve Vašírově -  www.vasirov.cz. A my díky ní měli možnost, zasoutěžit si a zařádit na prostranství celého areálu. Vesnice Vašírov je částí obce Lány ležící v okrese Kladno, což je nedaleko od Prahy. Na statku jsou k vidění nejen koně, ale také prasátka, králíčci, kozy, které se exibičně našeho klání také účastnili.

 
Sešli jsme se v dobré partě i náladě, takže po dopoledním seznámení a dovadění všech pejsků, mohla začít hlavní disciplína MONKEY TRACK, která se skládala z několika skoček, proskoku pneumatikou, látkáče, áčka, slalomu a zase těch skoček. Dráha byla připravena přes celé kruhové cvičiště, takže i majitelé se pořádně proběhli.. a zahřáli. Prosincové počasí již dalo znát svou sílu, proto bylo připraveno svařené víno a čaj, kterým jsme se v pauzách zahřívali na těle i duši. Případně i něco tvrdšího..

Výkony našich odchovanců nás mile překvapili, na dráze to svištělo jedna radost. O příčky se porvali opravdu jen ti nejlepší. Nebyl důležitý nejlepší čas, ale čistě zdolaná dráha. A tu jako jediná a ještě s nejlepším časem zdolala naše matka rodu Ch.Update Sway Fransimo Bohemia. Což mě dojalo, protože jak jsme na závěr říkali..., bez ní by nebylo nic a nikdo. Přesto, že nás je hodně a sešli jsme se napříč generacemi, právě ona je zakladatelkou a provopočátkem celého našeho chovu. Sway díky!!!!!

Jako druhá skončila Courtney Love Chesway a třetí příčku urvala Bellatrix Lestrange Chesway. Další účastníci stáli v těsném závěsu za nimi. Nenechali se zahanbit ani nejmenší a to odchovánci z vrhu E, kteří bravurně zdaloli lehce upravenou dráhu i s látkovým tunelem! Jako první Erin Brockovich Chesway a druhý E.T. Call Chesway. Gratulace všem!

Další pokračování jsme si zpestřili zábavnou disciplínou aport špekáčku, která spočívá v tom, donést neporušeného buřta zpět majiteli. Zábavná forma výcviku hlavně pro všechny zúčastněné.. málokterý pes zvládne donést špekáček celý, takže jsme se spíše pochechtali. I tak jsme měli horké favority! Sláva všem! Kdo chtěl mohl si po skončení vyzkoušet bull sporty nebo s námi zajít na dobrý oběd.

Velké dík patří našemu sponzorovi kloubní výživě GAVINO, která věnovala ceny vítězům. Díky taky vám všem, kteří jste dorazili a užili si s námi v tom předvánočním shonu trochu zábavy. Andrejce, která nejenže poskytla prostor, připravila perfektní áčko, ale ještě se postrala o teplé nápoje a nechala udělat úžasný dort!!!! Těšíme se na Vás v příštím roce na dalších společných setkáních a akcích!!!

 

Více fotek můžete prohlédnout v albu - Chesway cup 2 nebo na FB stránce - Chesway Cup 2