Vytrvalostní zkouška

09.07.2016

Krásné sobotní datum, den mých 29.narozenin, pro nás připravilo nejen krásné počasí, ale i vytrvalostní zkoušku (20 km). Neváhali jsme, a pro nás zkouškové premiéry, jsme se zúčasnili hned se dvěma koni. S Alizée a Sway.

 

První nasazená byla naše matka rodu Ch. Update Sway Fransimo Bohemia (7let), která po štěňatech, s trochou nadváhy dostala běžícího spáring partnera Lukáše. Já, jakožto cyklista, jsem si vzala do parády naší modřenku Alizée Von Chesway (3roky).  Museli jsme zdolat dráhu dvaceti kilometrů a poté prokázat zájem k práci - aport, poslušnost. Strategie a plány se ukázali jako zbytečné, protože jsme stejně celý závod zvládli sobě po boku a poslední část už byla jen takovým bonbónkem na konec.


Vzhledem k slunečnému počasí byl brzký ranní start nutností. Ach to vstávání, pro nás nejhorší část dne. Přesto jsme se zdárně vykodrcali a hurá do startu v Roztokách u Prahy. Velmi příjemná atmosféra akce, mnoho známých tváří a dobrá organizace udělala z vytrvalostní zkoušky příjemný zážitek. Děkujeme organizátorovi za možnost účastnit se. Trať jsme zdolali v čele zkoušky, a kdyby Lukáše nevolala příroda.., jakože musel na velkou, tak jsme doběhli první. I když o to vůbec při VZ nešlo..

 

 
Naše bojovnice Sway to vzala jako soutěž a nechala se trochu vyhecovat atmosférou.., běžela s větrem o závod a nepustila nikoho před sebe. Alizée nevyhecuje téměř nic, tak si to, tak nějak zaběhla u kola s námi. Sice jsem měla po celou dobu pocit, že to moc nechápe, proč s námi musí běžet, ale držela tempo. Překvapením v závěru, pro mě bylo její velké zrychlení.. Začala nabírat na síle a ke zdolaným kilometrům měla ještě chuť zrychlit. Je to v ní! Měla jsem radost, že chce doběhnout první.

"Chce být první!!!" Křičím na Lukáše.. a šlapu do pedálů. Ten mi však odvětí. "Prosím tě, chce být tak první v autě". A bohužel měl pravdu.. Poslední část tratě vedla přímo k autu, a to jí dodalo razanci. Pro mě trochu smutné poznání.., ale i tak jsme zkoušku řádně splnili. Zápis v PP už nám nikdo nevezme a už teď se těším na další výzvy, které nás čekají.. Sportu zdar, zkouškám nazdar.