Staffbull speciál 2016

19.9.2016

Po sobotní klubové výstavě, které se účastnili naši odchovánci Claudia Cardinale Chesway, Courtney Love Chesway a Cedric Diggory Chesway, připravil klub spolu s BĚHEJ SE PSEM CZ na nedělní den, pro sportovní nadšence, canicrossový závod a ukázky bull sportů. Vše se opět konalo v krásném dostihovém areálu Kolesa u Pardubic a akce slibovala plno zábavy.


Nabušeného výstavního dne, kde bylo přihlášeno 326 staffbulů jsme se osobně neúčastnili, ale měli jsme zastoupení v řadě odchovů. Výsledky z show můžete prohlédnout na stránkách Staffordshire Bull Terrier Club CZ. Canicrossového závodu se nás za kennel Chesway účastnilo více. My s Lukym samozřejmě nesměli chybět, a tak jsme vybrali nejsilnější koně z naší smečky a vyrazili jsme se Sway a Lumpem soutěžit.

 Přestože Swayík ( Ch.Update Sway Fransimo Bohemia ) je již ve věku sedmi let a je krátce po posledních štěňátkách, svoje srdce zkrátka nezapře. Přes svou nadváhu vyrazila na přes dva kilometry dlouhou trať v plném nasazení. Startovaly jsme spolu v kategorii žen, makaly na plno, ale utekla nám třetí příčka o vteřinu, a to doslova. S časem 9:23 jsme obsadili čtvrté místo.

 Jako další na trati startoval Luky a Umpa-Lumpa Chesway FB. Nabušená dvojice, ale bohužel ne sžitá. Lump měl s canicrossem první zkušenost, a tak než pochopil, co se po něm žádá, ztratili trochu času. V druhé polovině však prokázal soutěžního ducha po své matce a do cíle přisprintovali až se za nimi prášilo. Doběhli s časem 8:44, a tento čas jim stačil na druhé místo v kategorii můžu. Bravo hoši!!!!

Poslední startovala štěněcí katagorie pro začátečníky.., aby si mohli ozkoušet canicross jako takový, postroje a trať. Cedric a Courtney však neměli vůbec s ničím problém a tak si doběhli spolu s páníčky pro první (Courtney Love Chesway) a druhé místo (Cedric Diggory Chesway)!!! Gratulujeme.. jsou to opravdu nadaní modrásci.

Následovali ukázky obran, agility, obedience a pro zájemce byli připraveny workshopové koutky, kde si mohli ozkoušet celkově práci se psem a bull sporty. Paráda, naši odchovanci zkusili, co se dalo. Moc hezká aktivita od klubu, jen škoda, že účastníků bylo o dost méně než předchozí den.


Více fotek z celého dne můžete prohlédnout na albu na rajčeti - Staffbull speciál 2016. Oficiální výsledky z canicrosového závodu, který pořádala organizace BĚHEJ SE PSEM CZ naleznete zde - VÝSLEDKY. Více o závodu naleznete také na jejich stránkách.