Výšlap na Milešovku

Ani na podzim nezahálíme a děláme s naší smečkou výlety do různých částí naší republiky. Tentokrát nás čekal výšlap na horu Milešovku, která je nejvyšší v Českém středohoří. Její vrchol leží ve výšce 836,5 metrů nad mořem a je to taková příjemná procházka pro nenáročné turisty.

 
Jméno získala podle dva kilometry vzdáleného Milešova. Byla zde zřízena národní přírodní rezervace. Z vrcholu hory je kruhový rozhled do dalekého okolí, Milešovka totiž všechny ostatní vrchy v Českém středohoří výrazně převyšuje. Také proto se jedná o místo s nejdrsnějším podnebím v Čechách. Milešovka je považována za největrnější horu Česka, bezvětří je tu jen osm dní v roce, pokud se neobléknete teple, tak vás změna teploty po výšlapu překvapí. Pro nás to byla velmi příjemná procházka, protože narozdíl od ostatních tracků, zde nebylo tolik dalších turistů.

Na vrcholu vás potěší otevřená restaurace se svařáčkem případně dobrým gulášem na zahřátí. Dále tam najdete meteorologickou stanici a hlavně rozhlednu. Celá cesta je velmi dobře turisticky značena, cestou uvidíte řadu informačních tabulí věnovaných historii.

 

 

Více fotek můžete prohlédnout v albu na rajčeti - Výšlap na Milešovku