Tématický víkend - WPS

28. 2. 2010

Poslední únorovou neděli jsme se zůčastnili tématického víkendu Bull & Terrier Sport Clubu na dané téma WEIGHT PULL SPRINT.

 

Téma bylo určeno spíše pro začátečníky, ale přišlo i spoustu zkušených psů a majitelů, takže odpoledne dostalo správnou sportovní atmosféru.

Účast byla poměrně hojná - 13 sprinterů. Za plemeno SBT jsme se zůčastnili my s Chesterem i Sway a Camilka Adrila. Dále pak soutěžili amstaffové (např. naše kamarádka Valuška) a pitbullové. Nebyl tedy tolik čas na teorii, ale rovnou jsme se vrhli do tahání a běhání.

Každý pak dostal zpětnou vazbu na svůj výkon a rady co zlepšit nebo čeho se vyvarovat. Hodnotil se čas, nadšení psa, zlepšení výkonu a celková spolupráce psa a jeho majitele.

Každý si mohl vybrat zátěz na kterou si troufal - pneu 6 a 9 kg nebo tříkolku!

Sway jsem vybrala nejmenší pneumatiku, což pro ní nebyl žádný problém a dráhu doslova prolítla. Za tento výkon si odnesla plný počet bodů ! Zkusili jsme si pak ještě 9 kg a ve výkonu jsem nepocítila žádný rozdíl. Máme z ní radost, protože její nadšení do sportu a sportovních disciplín je opravdu super a doufáme, že ještě všem ukáže co v ní je..

Lukáš si s Chesterem troufl na tříkolku, což spostu lidí překvapilo, ale Chester nezklamal a doběhl si také pro plný počet bodů ! Takže více spokojeni už být nemůžeme..

Vzhledem k tomu, že se Sway již účastila druhého tématického víkendu, dostala se bodově na vedoucí pozice.., tak uvidíme, jestli nám to vydrží.

Za poskytnuté foto děkujeme holkám z Diamond Palace Teamu. Dovolila jsem si jich pár stáhnout do galerie - Tématický víkend WPS.

Jinak fotky z celého dne si můžete prohlédnout zde.