Chester a Weight pull sprint

Weight pull sprint je discíplína kdy pes běží se zátěží, kterou je buď tříkolka nebo pneumatika určitou vzdálenost - cca 50 metrů na čas.

Psi a feny jsou rozděleny do váhových kategorií. Podle své hmotnosti pak tahají různě těžkou zátěž... Handler může psa hecovat a lákat jakýmkoliv způsobem, který není uvedený jako zakázaný (např. na živá zvířata, jídlo). Nejlepším "dráždidlem" je pešek. Pro představu - nás Chester tahá devítikilovou pneumatiku v čase 7-9 sekund, psi nad 30 kg táhnou okolo 160 kg a 50ti metrovou trať zvládnou za čas kolem 12 sekund.


Trénink

Když Chester poprvé nasadil pullingový postroj dostal jako zátěž kanystr asi se 3 litrama vody - obešel s ním po zahradě barák.. Párkrát se sice otočil co se za ním táhne, ale nijak ho to nerozhodilo, tak jsme druhý den přidali ještě dva litry a dům obcházeli víckrát a víckrát. Bylo jasné, že pro něj běhat se zátěží nebude problém.
 
Pak už jsme u nás v Karlíně začli běhat s pneumatikou (6kg) a to na vzdálenost tří lamp. Podle kroků to je cca 60 metrů. První sprint měl Chester vždy čas dobrý. Byl nahecovaný a dal do něj vše. Ale čtvrtý běh byl třeba o pět vteřin horší. Chyběla nám velice fyzička. Proto jsme na ní museli pořádně zapracovat a vlastně stále ještě pracujeme..

Velké zlepšení se dostavilo asi dva měsíce po započetí tréninku na trenažeru. Když na něm Chester byl poprvé měl problém uběhnout 300 metrů. Oproti tomu jak na něm běhá dnes je ta vzpomínka velice úsměvná a to podotýkám, že to furt není žádný zázrak.

Později začal běhat s tříkolkou na betoně a na trávě. Na bětoně nám to docela jde. Chester má dobrý start, ale v půlce už to malinko vypouští.. Na betonu roztáhlá tříkolka jede setrvačností, ale ná trávě musíme ještě doladit, jak Chestera přimět ke stoprocentnímu výkonu i za polovinou, a aby za námi do cíle nedobíhal vycházkovým tempem.
 
Ale nemůžeme si stěžovat, už si vysprintoval 1. místo a to na Pitbull show podzim 2009

Video, jak jsme běželi na SBS můžete shlédnout zde: