Klubová výstava SBTC CZ 2015

 23.6.2015

Vzhledem k plánovanému zahraničnímu krytí jsem letos do poslední chvíle nevěděla, zda se klubové výstavy zúčastníme. Ale! Vše jsme zvládli v jednom víkendu..spánkový deficit dospíme v dohledné době, jen doufám, že né až v hrobě. Hurááá na výstavu. Katalog sliboval dlouhý den - neuvěřitelných 273 jedinců.

 

Na tento den vyšlo opravdu krásné počasí, i když bohužel v areálu v Kolesech u Pardubic je slunné počasí na škodu. Není se kam schovat.., a tak se celý den pražíme na přímém slunci. Většinou po takovéto výstavě tvrdím, že jsem přijela od moře.. Všichni jsme černí jako boty. Horší varianta, že odjíždíte rudý jako rak.. a ještě s úpalem.

Pro psy to bohužel žádné výhody nemá, a tak se je celý den snažíme ukrývat před sluncem, chladit jejich organismus, a tak nějak to v rámci možností celé přežít. Upřímně jsem musela uznat, že mě taková výstava ani nebaví. Psi se posuzují v kruhu po dvou po třech, aby se příliš dlouho nevystavovali přímému slunci a tak není ani na co koukat.. a člověk jen čeká a čeká..

Dočkali jsme se třídy mladých fen, kam nastupovaly naše dvě ochovanky Black Swan Chesway a Bellatrix Lestrange Chesway.. spolu s dalšími padesáti, ano čtete dobře, padesáti fenami. Posuzoval anglický rozhodčí Craig Scanlan z kennel Pantycelyn. Jeho posuzování bylo důkladné a milé. Jak už v zemi původu plemene bývá zvykem rozdával známku velmi dobrá jako večerníček. I my tedy dostaly tyto ohodnocení.

Po dlouhém čekání a pocení se ve vlastní šťávě.. šel na řadu do otevřené třídy náš odchovanec Albus Brumbál Chesway.., který už byl v této chvíli na bodu varu. Psy posuzoval též anglický rozhodčí ze stejné kennel a rodiny, otec Craiga - John Scanlan. Albus po svém úrazu v ranném věku nemá úplně stoprocentní pohyb.., proto se vždy obáváme jeho předvedení. Tentokrát jsem ho dostala do parády já a myslím, že pohyb zvládl bez problému, nicméně počasí nám bylo v tomto směru nepřítelem.. Albus byl už trochu přehřátý a tak měl jazyk až na vestě. Odnesl si známku velmi dobrá.

 Následně jsme se vraceli opět do kruhu fen - do otevřené třídy nastupovala ještě naše modrá Alizée von Chesway. Modří jedinci měli u rozhodčích spíše červenou a na pořadových příčkách nestál žádný. Ale i tak jsme dostali hezké hodnocení a známku výborná.

" Fena standardního vzrůstu, silná hlava, ale správná délka mordy , dobré oči a uši, mohla by mít trochu hlubší hrudník, celkově v dobré kondici, mohla by mít více síly v zadních končetinách"

Největší radost mi však udělala naše šampionka Update Sway Fransimo Bohemia.. Třídu vítězů posuzoval, vzhledem k časovém skluzu a opravdu velkého počtu fen, třetí přivolaný rozhodčí Martin Grimwood (kennel Stormstaff), který předtím posuzoval třídy štěňat, dorostu a čestné. Následně tedy i posouzení třídy veteránů, pracovní a nás. Sway od něj dostala krásný posudek pochvalu prezentace a pořadovou příčku EXCELLENT 4.

"Standardní velikost, vynikající proporce hlavy, správná délka mordy, správný stop, správná přední fronta, správný skus, správný hrudník, správně klenutá žebra, ve vynikající kondici, správné úhlení zadních končetin, velmi dobře předvedena, velmi dobrý pohyb v předu, trochu sbíhavý vzadu, rovná hřbetní linie."

Za krásné fotografie z celého dne jsem zavázaná mojí dlouholeté kamarádce a výborné fotografce Anetě Jungerové - aneta-foto.com, která byla oficiálním fotografem celého dne. Více fotek můžete prohlédnout v galerii v albumu - Klubová výstava SBTCCZ 2015.