MVP Praha 2015

Na pro nás první letošní výstavu v Praze jsem se moc těšila.. jela jsem na ni plna očekávání, ostatně jako na každou.. Nemohla jsem dospat, abychom se ráno vydali v plné polní opět do víru vystavování. Seznam přihlášených hlásil 79 staffordších bulteriérů, vše nasvědčovalo, že to bude perný den.


Už ranní příchod byl celkem vtipný, protože jsem přecenila naše síly a přemístit se od auta až k našemu kruhu se třemi psy, dvěmi kleci a všemi mými proprietami, ve dvou lidech byl celkem porod.

Cestou ke kruhu mi vše padalo.. psi se mi motali pod nohy a musela jsem působit velmi komicky. Luky mě naštěstí zachránil, že odnesl nejdřív svojí nálož a pak mi šel galantně naproti. Ale už jsem měla dost..

Celý den pak pokračoval v podobném chaosu.. Psi a feny vystavovali souběžně, každý ve svém kruhu, a tak jsem stále kalkulovala, běhala sem a tam a počítala psy, zda stihnu všechy vystavit a nebudou se mi krýt (myšleno, že nebudou vystavovat zároveň). Vzhledem k tomu, že jsem k tomu všemu samozřejmě chtěla fotku od stánku Eminent, kde fotila profi fotografka, tak jsem první nástup do kruhu málem nestihla.

Nejdříve jsem nastupovala s naším odchovancem Umpa-Lumpa Chesway Fransimo Bohemia, který se v kruhu necítí dobře. Dalo by se říct, že je to ostřílený mazák, nicméně ve výstavní atmosféře mu stále není hej. Bohužel je to vidět i na jeho prezentaci, kde si ubírá plusové body. I ty Lumpe! Od srbského rozhodčího Dušana Paunoviče, proto odcházel se známkou velmi dobrá.

" 3 letý elegantní, dostatečně korektních proporcí, mohl by mít trochu silnější hlavu a čenich na psa. Dobrý krk, dobrý hrudník a dostačné kosti, dobré úhlení vzadu, přední pohyb by měl být lepší. "

Pak jsem jen přesprintovala do kruhu fen, kam poprvé do otevření třídy nastupovala spolu s šestnácti dalšími fenami i naše modrá Alizée Von Chesway. Konkurence fen je veliká a tak dosáhnout na pořadové příčky je opravdu kumšt. Feny posuzoval anglický rozhodčí Andreas Schemel, který preferoval spíše černé jedince. Alizée se dostala do užšího výběru se známkou výborná, ale do boje o pořadová čísla už nepostoupila.

" Good overall type blue brindle, head with sufficiently distinctive repression, round typ, suff. check pumps, would like a touch in depth body, sufficiant kind crynlation. A bit cinticly coming and going. Good side gait."

Jako poslední uzavírala výstavu ve třídě šampionů naše Sway. Už jí to vystavovaní pomalu končí, tak jsem ráda, že vybojovala krásné umístění a posudek. Update Sway Fransimo Bohemia - Výborná 4. Je to moje hvězda!!!

" Predominelitely white, ok in heed type, soft expression, suff. stop & filiiy under the typ. OK in front. Good muscle, ok in topline. Sufficiently distinet tuck up. Suff. hind cryaletion, movye touch close behind and a bit untidy in front"

Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme a na podzim opět tu. Pár fotografií můžete shlédnout na albu na rajčeti - MVP Praha 2015. A děkuji za krásné fotky z kruhu fen Hance Maredové, která i perfektně zpracovala výsledky z celého dne - více u ní na webu www.boraderam.cz