Chesway Cup 2015

14.1.2015

S rokem 2015 přichází i spousta novinek a jednou z nich je i pořádání prvního ročníku Chesway Cupu pro naše odchovy. Jednalo se o soutěžní odpoledne plné zábavy, sportu a přátel.  Jsem ráda, že jsme sešli v dobré partě a celý den si moc užili.

 
Akce se konala u nás na baráčku v Řitce, takže po příchodu všech účastníků se jsme se mohli vrhnout na zahradu na připravenou MONKEY TRACK dráhu a začít soutěžit. Více než čas se hodnotilo čisté zdolání překážek.. zúčastnili se i prckové, kteří měli překážky zmenšené. Přesto však statečně konkurovali dospělákům.


Zdolat dráhu nebyl pro nikoho problém … Pardon až na našeho Chestera – je to magor. Na čtvrté překážce se zasekl - zničil proskok kruhem, na pneumatiku se pověsil a chtěl ji zničit. Po této události byl z celé disciplíny vyloučen. Bylo mu to však úplně jedno a několikrát se ještě k pneumatice vrátil, aby ji mohl zlikvidovat definitivně. Diváky pobavil.. hlavní rozhodčí v podobě Lukáše byl však velmi pohoršen. Nechtěl ho pustit již ani do dalších disciplín.

 
Největší překážkou byl pro závodníky asi látkový tunel, který si s přibývajícím větrem dělal co chtěl…, takže nás přes zajímavé výkony všech účastníků pobavily i manévry s překážkami.

 
Snažili se všichni.. taktizování, běžet s vodítkem či bez vodítka bylo na pořadu dne. Vítězové však byli jen tři. Gratulace patří ...

1. místo Uncle Sam Chesway Fransimo Bohemia – Božan Mitkov

2. místo Update Sway Fransimo Bohemia – Aneta Kuncová

3. místo kříženka Oliva – Nella Svobodová


Po občerstvovací pauze.., kdy jsme v zimním lednovém počasí grilovali opravdu poprvé.. jsme se mohli vrhnout na další spíše zábavnou disciplínu APORT ŠPĚKÁČKŮ. Každý účastník dostal buřta, kterého musel hodit na připravenou dráhu a smyslem celé soutěže bylo, aby mu ho jeho pes přinesl zpět, nejlépe celý. Jak psi na hozenou dobrotu reagovali bylo opravdu legrační. Někteří překvapili, hlavně nejmenší, donesli špekáček celý.. někteří přinesli část a jiní se nevrátili vůbec.. hlavně naši hlavouni, ti neměli ani snahu se vracet. Pořadí se nakonec vyhodnocovalo dle velikosti donesené části špekáčku.


Nejlepší byla malá Black Swan Chesway, které patří obdiv – buřta přinesla neporušeného. I Mia (Afordihté Willow Staff) překvapila, že přinesla špekáček skoro celý.. na posledním místě byla Bellatrix Lestrange Chesway, která sice moc nechápala, co se po ní chce, ale špekáček také donesla v pořádku. My ostatní jsme se pobavili.


Jako poslední úkol měli pejsci NAJÍT SVOJÍ HRAČKU mezi kupou dalších… disciplína celkem náročná na vysvětlení, co po pejskovi vlastně chceme. Hračky přinesli účastníci celkem zajímavé a tak bylo z čeho vybírat. Někdo bez zaváhání vybral svojí hračku jiní se zas radovali z hraček cizích.. Gratulace patří nejlepším těmto třem Umpa-Lumpa Chesway Fransimo BohemiaUncle Sam Chesway Fransimo Bohemia – kříženka Oliva, která během celého dne staffíkům velmi konkurovala.


V zimním počasí jsme se snažili zahřát svařákem, čajem a poskakováním na místě.. přesto jsme však byli zmrzlý jak …, na fotografie z celého dne můžete kouknout na albu na rajčeti - Chesway Cup 2015.

Doufám, že se akce vydařila..a příště se sejdeme v letním počasí. Chesway Cupu zdar!