XXV. MVP Praha - Double Cacib 2013

3.11.2013

Víkendový double CACIB nás přilákal opět do pražského výstavního arélu Letňany. Pro vystavování jsme si vybrali sobotu. Ke kruhům s naším plemenem jsme dorazili mezi prvními a tak nás čekal dlouhý den. Sešli jsme se znovu v hojném počtu a tak jsem ráda, že jsem celý den mohla strávit mezi bandou přátel. Naše plemeno bylo rozděleno do dvou kruhů, ale psi se dělili o rozhodčí ještě s plemenem americký stafordšírský teriér, takže čekání vyšlo úplně na stejno.

Celkem přihlášeno 91 staffordshire a jako první startovalo u českého rozhodčího Františka Šimka 40 fen.

Jednou z nich byla i naše Alizée von Chesway, která nastupovala do konkurence v dorostu. Z prezentace a chování v kruhu jsem měla radost, zdá se, že jí to půjde po Sway.. je však v hovězím věku skoro sedmi měsíců a tak je "samá ruka, samá noha".

" Fenka šestiměsíční, dobře utvářená hlava, správný pigment, přestavěná v zádí, nekorektní v pohybu, osrstění standartní "


Do třídy otevřená nastupovala naše Uzza Chesway Fransimo Bohemia, do které jsem vkládala naděje. Krásně se dodělala a určitě má v současné kondici i na pořadová místa. Její prezentace v kruhu je však trochu nešťastná, má radost, že se něco děje a ráda by vyhověla mým povelům, ale za Boha nechápe, co po ní chci. Na druhou stranu jsem ráda, že není ve stresu a atmosféru kruhu si doslova užívá. Postoj a vystavování potrénujeme a všem ukážeme.. Zatím dostala známku VÝBORNÁ.

" Černá se znaky, dobrá hlava, správný pigment, dobrý hřbet, správné úhlení, tlapka uzavřená, ne zcela optimálně se prezentuje."

A za feny už zbývala jen šampionka Update Sway Fransimo Bohemia, která po druhých štěňatech stále nemůže shodit nadbytečná kila. Přestože má denní aktivitu a dá se říct, že je v tréninku, je vidět, že hormony trochu pracují a mléčnou žlázu už má trochu povolenou. Panu rozhodčímu se však líbila - VÝBORNÁ 3.

" Fena černobílá mírně delšího rámce, nepatrně měkčí hřbet, dobré úhlení, větší mléčná lišta, dobře se prezentuje, chody volné."

V kruhu jsme si s panem rozhodčím užili i celkem legraci. Velmi pozitivně hodnotím, jak svoje posuzování sděloval i divákům. Je to bývalý myslivec, a tak se mu líbily feny v kondici a jeho výběr se líbil vždy i mě. Určitě mu dám hlas pro rok 2014.

Dále na řadu přišli psi, kterých bylo přihlášeno 51 a do parády si je vzala česká rozhodčí Jana Daňková, která měla na pomoc i další poradkyni.

Do početné otevřené třídy nastupovali naši odchovanci, sourozenci Umpa-Lumpa Chesway a Uncle Sam Chesway Fransimo Bohemia. Oba v kruhu už ostřílení kozáci a v handlerské práci Lukyho a Božana. Přes pěknou prezentaci oba odešli se známkou Velmi Dobrá.

" Pes mírně většího rámce, vyvážené proporce, výborné osvalení, pevný hřbet, sbíhavý pohyb obou párů končetin "

Na každé výstavě fotím méně a méně, tak děkuji za krásné fotky Míše - MPV Letňany 2.11.2013. Pár našich momentek můžete prohlédnout zde.