Speciální výstava SBTC CZ - Kolesa 2013

11.10.2013

Na speciální výstavu do Koles u Pardubic jsme vyrazili v plné sestavě.. naší kennel reprezentovalo plno našich odchovů, za což Vám moc děkuji a jsem ráda, že jsem vás viděla. Udělali jsme si i takovou venčící procházku, z které vzniklo plno zajímavých fotek, děkuji naší skvělé fotografce a majitelce Afrodithé Siren Chesway - Anetě Jungerové.

Výstavu hodnotím jako velmi úspěšnou.. velký úspěch a výstavní den odstartoval Umpa-Lumpa Chesway FB v handlerské péči Lukyho. Jsou již celkem sehrané duo, a tak nastupují do kruhu spolu. Tentokráte do třídy otevřené s konkurencí dalších dvaceti psů. Celkový počet přihlášených byl rekordní - 262 jedinců - 144 fen a 118 psů.

Lumpík nastupoval k britské rozhodčí Liz Stanway ( Waystaff Kennels ), která každého psa důkladně prohlížela a neunikla jí žádná odchylka či vada. Dost často hodnotila suchý pysk, což pro české vystavovatele byla v posudcích novinka. Kluci se probojovali do užšího výběru nejhezčích psů a tajil se nám dech, když už bylo více méně jisté, že se dostane i na pořadí. Umpa-Lumpa Chesway Fransimo Bohemia - Excellent 3 !!!

" Výborný, pěkný tvar hlavy, suché pysky, správný skus, správné uši, správná přední fronta, pěkné tlapy, při postoji správná hřbetní linie, dobré úhlení kolen, dobrý pohyb "


Nesmím však zapomenout na štěňata z vrhu A.
Mezi pejsky nastupoval Anakin Skywalker Chesway - Nadějný.
Za feny to pak byla Afrodithé Siren Chesway - Nadějná.
A naše Alizée von Chesway - Velmi nadějná.

Alizée se probojovala mezi pět nejlepších štěňat. Na pořadí jsme se již nedostaly, ale pan rozhodčí Paul Stanway ( Waystaff Kennels ), který měl v hledáčku feny nahlas komentoval, že lepší pigment u modrého psa neviděl, že však on sám preferuje jiné barvy sbt. I tak jsme měli velkou radost, protože posudek si odnesla velmi pěkný.

" Modrá fena, velmi pěkný tvar hlavy, správné horní končetiny, pěkné tlapky, správné zaúhlení při pohledu zezadu, velmi nadějná"

V kruhu fen už jsem zůstala a po dlouhém čekání přišla na řadu velmi obsazená třída ( 30 fen ) - otevřená, kde byla přihlášená naše odchovanka Uzza Chesway Fransimo Bohemia, kterou plánujeme na jaře krýt. Už nyní vybíráme vhodného ženicha a těšíme se na další Cheswayátka. V případě zájmu o prcka z naší kennel sledujte sekci Plánovaná štěňata.

Anglický rozhodčí preferoval feny ve fit kondici a spíše štíhlá zvířata, cítilaj jsem šanci. Už při posuzování bylo vidět, že se mu Uzzička líbí. Posudek i známku dostala výbornou.

Uzzička však v kruhu nepostála, a tak i když se dostala do top výběru šesti fen, tušila jsem, že její prezentace na pořadí nebude stačit, nicméně pana rozhodčího zaujala natolik, že jsme dostaly nominaci do závěrečného boje o NEJLEPŠÍ HLAVU, kterou dostane pouze deset fen z celé výstavy.

" Černo-bílá fena s žíháním, výborný tvar hlavy, dobrá stavba dolní čelisti, tmavé oko, výrazné lícní svaly, silné přední končetiny se správnou kostrou, hřbetní linie v pořádku, správné zaúhlení zadních končetin, pohyb velmi dobrý, výborná "

Výstavní team uzavírala naše šampionka Update Sway Fransimo Bohemia, která se též dostala do užšího výběru pěti fen. Přesto, že si nás pan rozhodčí dlouho prohlížel a dával nám šance na pořadí - zůstala Sway na pomyslném pátém místě. Bohužel jsem ztratila její posudek.. nebo jsem ho možná vůbec nevyzvedla z kruhu, což mě mrzí, kdyby ho někdo náhodou objevil, našel, měl budu ráda, za zaslání. Známku dostala Excellent.

Posuzování probíhalo do pozdních večerních hodin.., takže jsem domu dorazila v půl desáté, ufff. Jsem zvědavá, jestli se příští rok dostanu domu vůbec ve stejný den. Ale už nyní se těším.

Naší fotogalerii z celého dne můžete prohlédnout na albu na rajčeti. Daleko hezčí fotky však můžete prohlédout v galerii zde na webu - Speciální výstava SBTC CZ - Kolesa 2013.  Za další krásné fotky, které jsem si dovolila stáhnout děkuji Hance Maredové.