Staff bull show 2013

16.8.2013

Trochu jsem po štěňatech zaspala a dlouho neaktualizovala web.. přitom jsme se i tak zůčastnili plno zajímavých akcí.. jednou z nich byla již tradiční Staffbullshow, kde jsme samozřejmě nesměli chybět.


Bohužel naši psi nebyli úplně připraveni na letošní sportovní sezónu.., Sway se věnovala mateřství a Chester jí v tom nenechal samotnou a psychycky i fyzicky ji podpořil. Oba byli ve velmi dobré výživné kondici.  Proto jsme zvolnili v tréninku a spíše si užívali prcků a klidu na gauči. Přesto, že jsem s Chesterem již před Staffím dnem začla opět trochu trénovat a dostávat ho do formy, tak to ještě nebylo ono..

Sway jsem ani nechtěla brát s sebou, ale když jsem ji ráno našla v autě u nohou spolujezdce s výrazem „hlavně mě tady nenech“ drandila s námi i ona… vyrážela jsem tentokrát jenom se svojí kamarádkou Péťou, takže až na Chestrouna dámská jízda.

I hned po příjezdu jsme všichni nasáli atmosféru akce a když jsem viděla, jak je Sway šťastná, že se opět vrací do normálniho života - začala jsem kalkulovat kam ji přihlásit, protože jinak by nám zbožila stan.

Nové prostory areálu na Šancích v Hostivaři byli příjemné a slibovali výborně strávený den. Celé sportovní klání se odehrávalo na oploceném hřišti, a tak jsem mohla i s Chesterem v klidu nastoupit..pro disciplíny to bylo super, nicméně pro diváky zas takový prostor nebyl. Je to však vždycky něco za něco. Umělý trávník sliboval po pádu pěkné spálení kůže, tak jsem se snažila hlavně neudělat opět nějaké fópá pro diváky..

Upsala jsem se ďáblu, tím, že jsem přihlásila oba psy.., protože běžet dvakrát monkey track a sprint v tomto slunečně zářivém dnu bylo nad moje síly ..

Swayík začínal..jen co jsem jí dopla postroj byla v rauši.. už neviděla a neslyšela nic jiného než peška a mě.. Vzhledem k tomu, že jsem zvyklá běhat s Lukym dala jsem si celkem velký rozestup a tak jí vzala i rychlost, nicméně, jak už jsem zmínila do dispciplíny nastoupila jen, aby se vrátila do psychické pohody, a myslím, že byla velmi spokojena! Nakonec doběhla s časem 8:19 jako šestá..

Chestřík valibuk se vyžral až na kategorii psi nad 20 kg ( nyní máme 18,2! ), takže si jen tak v pohodičce doběhl do cíle.. Na co se honit..

Opičí dráhu Sway zvládla s přehledem…, ale na pořadové příčky měla hodně daleko. Chesteroun to pojak opět exhibičně. Vodítko do huby a užít si při běhu co nejvíc zábavy. Vzhledem k tomu, že před námi spadla jedna překážka, dali jsme si běh hned dvakrát, takže diváci měli o zábavu postaráno.


Pauzu na oběd mi Chester zpříjemnil svým „Houdinským“ kouskem, kdy se dostal ven ze zavřené klece a promenádoval se chvíli po place sám.. děkuji přátelé, že jste ho za v času chytli.. údajně nebyl ani moc nepřátelský, ale zaběhnout takhle sprint, jak jsem byla rychle u stanu, tak jsme bezpochyby první.

Odpolední nebo spíše podvečerní tug of war začal celkem drsným losem s loňskou vítězkou a neskutečnou bojovnicí fenkou Boulou z Elite Teamu. I když byl Chester o dost váhově těžší, tak se opravdu nedala, je vytrvalá a prostě drží a nepustí, soupeře doslova odrovná. Byla jsem s tahačkou spokojená, i když jsme nakonec odcházeli poraženi. Chvíli jsme i drželi nejlepší čas 48 minut.


Domů jsem se dostala až po půlnoci a usínala spokojená se zážitky z celého dne… budeme se těšit na podzim už v plné síle!

Děkuji za fotografie všem, kterým jsem je ukradla.. Více můžete prohlédnout ve fotogalerii Staff Bull Show 2013