Klubová výstava SBTC CZ 2013

6.5.2013

Sobotní klubová výstava se konala jako již tradičně spolu s pojizerskou výstavou psů v Mladé Boleslavi. Přestože se naše Sway věnuje mateřským povinnostem, na výstavu jsme vyrazili s naším chovným psem Umpa-Lumpa Chesway FB a jeho sparing partnerkou Cabbie z Hambalek Bušín alias Adélkou. Adéla žije s Lumpem ve společné domácnosti u našich výborných přátel Tomáše a Míši.

Původně jsem myslela, že si v klidu oba vystavím a užiju si výstavní den v harmonii a pohodě. Nicméně počty přihlášených byli vysoké, celkem skoro dvě stě staffíků (90 psů a 108 fen), a tak se nám to trochu zamíchalo. S nástupem Adélky do třídy mladých už mi bylo celkem jasné, že se s mojí třídou psů budou akorát setkávat. Panicky jsem tedy hledala, kdo Lumpíka vystaví, protože Lukáš přijel na výstavu v červených teplákách a myslím, že by se to anglickým rozhodčím úplně nelíbilo. Nikdo však nebyl volný, a tak jsme to vtipně vyřešili rošádou oblečení. Kluci si tak v našem stanu měnili kalhoty..

Nic už nebránilo nastoupit s oběma do kruhu.. K posuzování byli přizváni rozhodčí ze země původu. Psy hodnotil Mr. Bill Asker (kennel Dazmarnic) a fenky Mrs. Kirsty Summerfield (kennel Canakey).

Co se týče posuzování v kruhu fen nedokázala jsem zhodnotit vkus paní rozhodčí.. na pořadí dávala feny v různém typu. S Adélkou - Cabbie z Hambalek Bušín, která se velmi hezky vystavola jsme dostali známku VD, což byla velmi zadávaná známka. Rozhodčí s ní vůbec nešetřili a dokonce velmi hojně rozdávali i D.

" Good expression, tight lips, nice small ears, good movement, level topline, well padded feet, nails could be darker "

Za feny nás ještě reprezentovala naše odchovanka Uniqa Chesway FB, která se jako jediná modrá fena probojovala do uššího výběru šesti nejlepších fen ve velmi početné mezitřídě. Odnesla si známku VÝBORNÁ. Láďo děkujeme za perfektní prezantaci.


A jak si vedli v kruhu kluci? Vzhledem k tomu, že jsem u posuzovaní nebyla donášeli se mi jenom útržky. Lump měl nekvalitní vodítko a když malinko zatáhl, tak se utrhl.. trochu mě to vyděsilo, ale Luky pohotově zareagoval a děkuji ostatním vystavovatelům za pomoc, že se urychleně vrátil na novém vodítku do kruhu. Dle fotek vypadá, že se předvedl krásně, odnesl si však jako spoustu ostatních známku VD s velmi pěkným posudkem. Lukáš tak měl trénink na budoucí posuzovaní s posilou našeho CHESWAY týmu - Alizée von Chesway.

" Nice compact dog with good pigmentation, dark eye, nice front, good to pline, nice fit condition, would prefer shorter muzzle "

Příště už se zase těším do kruhu s naší Sway.., doufám, že se dá do kupy co nejdříve. Fotky z celé výstavy si může prohlédnout na našem albu na rajčeti - Klubová výstava SBTC CZ Mladá Boleslav 2013.

Výsledky celé výstavy můžete shlédnout zde.