Plánované krytí 2013

22.1.2013

Hot news !!! Na únor plánujeme zahraniční krytí krásným modrým psem Father of Deleans. Pes žije ve Francii ve městě Pas De Calais a tak nás čeká dlouhá cesta. Zajímavé spojení, můžete shlédnout zde.

 

Ch. Update Sway FB je bílá fena s žíhanou plotnou přes hlavu, po svém otci Fransimo Blue Dream nese modrý gen, proto také očekáváme narození 50% modrých štěňátek. Je to fena správného tělesného rámce, s pěkně modelovanou hlavou a nůžkovým skusem. Její předností je elegantní pohyb se správným úhlením končetin. Je sportovně vedena,což by mohla předat i svým potomkům. Povaha je velmi přátelská. Více o ní v sekci SWAY.

Již při jejím prvním krytí jsme chtěli použít tuto linie a krýt Charmonics Kentucky Bluem, a tak jsme nyní vybrali jeho potomka Father of Deleans. Jedná se o krásného modrého psa s perfektním rodokmenem - objevuje se v něm spoustu legendárních psů - Valglo Clans man, Vanoric Voo doo, Valglo Casanova At Crossguns atd. Do ČR by mohl přinést trochu nové krve. Má krásně modelovanou hlavu s kratší a širokou čenichovou partií, což pro nás bylo důležité při výběru. Je velmi dobře osvalený, má pěknou stavbu těla - krátký, rovný a pevný hřbet. Má standardní nůžkový skus a je plnochrupý. Více o něm zde.

Ze spojení těchto dvou nadějných jedinců očekáváme modré a modro-bílé štěňátka, černé také žíhané a případně i zlaté, která budou po svých rodičích geneticky čistá na nemoci L2-HGA a HC. Štěňátka moderního typu s výstavními a sportovními předpoklady.