MVP Praha 2011 - podzim

10.11.2011

Poslední letošní výstava a ještě v našem městě, nesměli jsme chybět.. Podzimní Pražskou výstavu vždy posuzoval pan Řehánek, který preferuje mohutnější jedince, takže jsme vždy vynechávali, letos pro nás obměna rozhodčích byla příjemnou změnou.

 

Ráno jsem se probudila v obložení psů, nemohla jsem se otočit ani napravo ani nalevo, peřinu jsem neměla vůbec. Ať žijou tři psi!

Do Letňan jsme vyráželi se Sway a naším odchovem Lumpem (Umpa-Lumpa Chesway Fransimo Bohemia), kterého jsme měli doma celý víkend. Moc jsme si ho užili, nejvíc asi Sway, jejich hrátky nebraly konce. Žádný nábytek nezůstal na svém místě..a po bytě se ozývali hrůzostrašné zvuky. Ale jinak mě překvapilo, jak je Lump velmi hodný a mírný pejsek. Jako štěně byl dominantní a tak trochu machr. Bezkonkurenčně velil celé smečně. Všude byl první, všechno ozkoušel a všechno zdolal. Nyní je takový rozumný.. všechno dělá opatrně a ve smečně se držel spíše v pozadí. Je mazlivý a velmi kontaktní. Večer u televize na nás byl tak nalepený, že se člověk nemohl ani hnout. Bylo nám s ním fajn. Pár fotek můžete prohlédnout zde.

A teď už k výstavě.. Počty přihlášených ukazovaly opět velkou účast. Organizátoři však byli letos připraveni a pro naše plemeno postavili dva kruhy. Což se ukázalo jako velmi pozitivní, protože jsme měli kolem dostatek místa a atmosféra byla taková vzdušnější. Přihlášeno bylo celkem 105 staffordšírských bulteriérů, byli jsme třetí nejpočetnější rasa na výstavě. Fenky posuzovala poradkyně chovu Hana Vojáčková, která jako vždy kladla velký důraz na chrup a celkovou vyváženost jedince. Posuzování psů se ujala pro mě zatím neznámá rozhodčí Ing. Jana Daňková.

Ve třídě baby měl svou výstavní premiéru Lukáš, který nastupoval s Lumpem a tak jsem si myslela, že třídu budu sledovat jako divák. Nicméně do třídy s Lumpem nastupoval i náš odchov Ultimate, kterého jsem měla možnost vystavit já. Jsem ráda, protože Timík je velmi šikovný a vystavování mu šlo samo, od paní rozhodčí dostal dokonce pochvalu, že se hezky prezentuje. Stejně tak jako Samík, kterého vystavování vyloženě bavilo, procházel se po modrém koberci jako modelka. Byl s námi také ve třídě baby, takže to bylo takové Chesway klání a my jsme se "poprali" o pořadová místa. Lumpík sice nechtěl ukázat zuby, ale nakonec se paní rozhodčí líbil nejvíc.

Umpa-Lumpa Chesway Fransimo Bohemia - Nadějný 2
Uncle Sam Chesway Fransimo Bohemia - Nadějný 3
Ultimate Chesway Fransimo Bohemia - Nadějný 4

Ve fenkách nás repezentovaly holky Uzza a Uma, které dopadly následovně..

Uzza Chesway Fransimo Bohemia - Nadějná 4
Uma Thurman Chesway Fransimo Bohemia - Nadějná

A samozřejmě také naše Update Sway FB, o které paní rozhodčí řekla: "Nemám ji co vytknout.." a dala ji moc pěkný posudek. Ale ani to nestačilo na umístění. Konkurence je veliká. Známku dostala Výbornou.

"Bílá fena, s žíhanou plotnou, správná síla kostry, nepatrně obdelník. Tělesný rámec, korektně utvářená hlava, které bych přesto přála výraznější modelování, výborné tmavé oko, (které by ji leckterý černý jedinec mohl závidět, jak mi bylo řečeno), korektní ucho, horní i spodní korektní linie, bedra by mohla být o něco kratší, korektní úhlení a pěkný pohyp obou párů končetin."

Výstavu jsme si s naší "psí" rodinou moc užili, děkuji všem a těším se na další setkání! Pár našich fotek můžete prohlédnout na albu na rajčeti. Ale focení nám tentokrát moc času nevyzbylo.. Další fotky jsem posbírala do alba níže, všem moc děkuji!