Speciální výstava Rybníky 2011

12.9.2011

Speciální výstava v Rybníkách u Dobříše pro nás byla také speciální a to hned ze dvou důvodů. Po náročném mateřství jsme se se Sway vrátily opět do výstavního kruhu a hlavně jsme nebyli sami..na výstavu přijeli na svou výstavní premiéru i naše odchovy. Vrh U Chesway FB. Mohli jsme se tak pomazlit a potěšit téměr ze všemi "našimi" prcky..

 

Celá výstava byla trochu hektická, protože nás bylo hodně.. a tak jsem nevěděla ke komu dřív, ale jsem moc ráda, že jsme se takto rozšířili a že máme velkou psí rodinu! Děkujeme, že jste přijeli. Na výstavu jsme se opět trochu profesionalizovali a tak jsme pořídili i stan. Naštěstí počasí nám přálo, takže jsme se v něm schovávali akorát před sluncem.

Katalog přihlášených sbt byl opět o něco tlusčí a řady vystavovatelů širší.. Celkem se účast vyšplhala na 193 jedinců. Však i my rozšířili řadu o šest prcků. Feny posuzoval německý rozhodčí Ortlieb Lothary, který kladl důraz na tmavý/černý pigment, který přeci modří sbt nemohou mít. Posílal modré feny byť s hezkým posudkem, ale bez umístění z kruhu pryč.. o to víc mě později překvapilo, že se přeci jen jedna fena umístila i přes předchozí vítky na světlý pigment. Tak to asi nebyl tolik vyhraněný.. Do třídy baby-feny nastupovaly

Uma Thurman Chesway Fransimo Bohemia - Velmi nadějná
Uniqa Chesway Fransimo Bohemia - Velmi nadějná
Uriel Chesway Fransimo Bohemia - Velmi nadějná
Uzza Chesway Fransimo Bohemia - Velmi nadějná

Fenky se neztratily v konkrurenci 18 fen, ale ve třídě baby byly nejmladší a on je každý měsíc znát, na stupních vítězů stály hotovější feny. I tak jsme rádi za kladné hodnocení a superlativy v posudcích.

Psy posuzovala holanská rozhodčí Bianka Janssen ( kennel Staffjoy´s ), která byla poněkud přísnější a tak padalo i spoustu VéDéček. Měla jsem tu čest nastupovat do kruhu s Umpa-Lumpou Chesway Fransimo Bohemia se kterým se mi podařilo vybojovat, v konkurenci deseti psů, umístění - Velmi nadějný 3 !!! Udělalo nám to velkou radost! S námi v kruhu nesměl chybět ani Ultimate Chesway Fransimo Bohemia, který si odnesl sice posudek bez výtky, ale známku nadějný.

Ráno bylo ve shonu, ale pak už to šlo celkem pomalu..posuzovaní bylo pečlivé a my byli přihlášeni až do otevřené class. Sway si zkracovala čas, tím že se snažila chytat vosy, kterých bylo všude plno. Nedalo se jí to rozmluvit, a tak k její smůle dostala žihadlo do jazyka, ani to jí neodradilo se za nimi honit dále. Na řadu jsme se dostali až někdy okolo druhé hodiny, ale zase to stálo za to. Do kruhu jsme nastupovali ještě s dalšími dvaceti fenami, třída byla velmi naplněna krásnými jedinci. Jak se Sway předvedla můžete juknout sami na přiloženém videu. Poprvé vidím, jak se vlastně vystavuje.. nebo spíš vystavujeme..

 "Dvouletá, bílá s plotnami, výborného typu, velmi dobré hlavy a výrazu, tmavé oči, ale měla by mít více pigmentované, dobré uši, výborná přední fronta a tlapky, hluboký a široký hrudník, velmi silné a osvalené tělo, velmi dobré uhlení, správná povaha."

Hodnocení dostala pěkné, ale co víc! Po pečlivém výběru, kdy nás pan rozhodčí obcházel ze všech stran se dostala na pořadí!!! Excellent 4 !!! Udělala nám velkou radost a domu jsme si odvezli další pohár do sbírky.., byla pro mě čest stát na pořadí mezi tak krásnými černými fenami, které pan Lothary vybral.

Fotogalerii z celého dne můžete prohlédnout na rajčeti. Další fotky budu přidávat do alba Speciální výstava Rybníky 2011. Každému komu je ukradnu, moc děkuji!