Staffbulí hrátky

7.9.2011

Za sobotního slunného dne jsme se zůčatnili akce od Haf Bez Obav a to Staffbulích hrátek.. akce se konala nedaleko našeho domova ve výcvikovém areálu Stodůlky a tak nic nebránilo tomu užít si fajn den.

 

Chestera jsem vyjímečně nechala doma a vyrazila ještě s kamarádkou Péťou a Ilenem spolu se Sway a naší odchovanou Uzzou ! Později odpoledne se k nám přidali i Samík (Uncle Sam Chesway FB) a Lumpík (Umpa-Lumpa Chesway FB), takže to trochu vypadalo jako sraz vrhu U..

Program akce byl docela nadupaný a tak jsme si hned ráno vyslechli něco o dogfrisbee a následně si vyzkoušeli techniky házení. Ukázka byla velmi zajímavá. Myslím, že úplně nejdůležitější pro tento sport je umět disk házet. Což byl pro mě kámen úrazu.. chuť a zájem o disk předvedla Sway velký, čímž ostatní účastníky pobavila, ale slabším článkem týmu jsem byla já. Odnesla jsem si domácí úkol naučit se házet.., protože v následné soutěži hodem frisbee jsem si ani neškrtla.

Po pauze na oběd nás čekala přednáška o canisterapii spojená se socializačním cvičením, která mě velmi zajímala.. dozvěděla jsem se pár nových informací a bylo mi řečeno, že Sway by se mohla z fleku tomuto oboru věnovat.. Třeba máme doma budoucí canisterapeutku..hmm... Nicméně jsem musela uznat, že pomáhat nemocným případně starým lidem je náročné, jak pro psa, tak pro člověka a většinou i neziskové..

Následovala soutěž, kdy pes musel poslechnout na přivolání a cestu měl posetou špekáčky. Všichni jsme se velmi pochechtali.. Sway běžela sice nadějně, ale nakonec se vůní masa nechala zlákat, na poslední chvíli zabrzdila a hodila zpátečku. Ale překvapila nás Uzza! Proběhla kolem špekáčků bez zaváhání.. dobrá.. možná si jich ani nevšimla, ale doběhla si tak pro 3. místo!!! Ve svých třech měsích porazila ostatní dospěláky.. měli jsme velkou radost!

Od tří hodin nás pak čekal blog poslušnosti, kdy jsme si oprášili to co bychom už dávno měli umět. Cvičení uvítali naši prcci.. Pro nás to byl i blog poslední.., protože to byl dlouhý a pro štěníky náročný den. Sluníčko svítilo až až, a tak jsme si ještě počkali na soutěž v poslušnosti a před začátkem semináře dogdancingu už jsme prchali do chládku domovů. Ještě před odchodem byla udělena Uzze speciální cena. Na akci vydržela s dospěláky celý den a dokázala s nimi držet krok! Je to frajerka! Doma pak padla za vlast a spala a spala.. konečně od ní byl chvíli klid.

Děkujeme organizátorům za připravenou akci a za fotky Ivaně Rychlé, dovolila jsem si je stáhnout do alba zde.