Staff Bull Show 2011

4.7.2011

Dlouho jsem zvažovala co napsat o letošním ročníku.., poprvé jsme totiž odjížděli z Rychet s trošku rozporuplnými myšlenkami.

 

Nicméně začnu hezky popořádku - akce to byla našlápnutá.. Počty přihlášených byly rekordní, atmosféra byla jako vždy fajn - spousty přátel kolem, stánky se psími potřebami mě lákaly k nákupům.. z grilu se linula vůně klobásy.. počasí se také povedlo.. co víc si přát ?

Náš Chester neměl letos nic moc natrénováno.. připravoval se se Sway na mateřství a tak byl v trošku lepší vyživné kondici - hi hi. Nicméně jeho sportovní duch a nadšení dělat s námi téměř cokoliv ho neodrazilo soutěžit. Sportovní disciplínu jsme si nenechali ujít žádnou. První nás čekal Monkey Track - s Chestrounem jsem začala chodit na agility do OSA Panda, tak jsem čekala, jak se předvede..

Hmmm.., tak Chester a jeho povaha opravdu nezklamala. Spíše diváky pobavil než, že by se pral o vítěztví. Překážky sice technicky zvládl všechny.., ale celou trať proběhl spíše exhibičně. Po celou dobu si pro sebe povídal.. a zajímaly ho všichni ostaní než právě opičí dráha. Do smetáku na překážce se dokonce zakousl.., v tunelu byl rychlejší než já.. takže jsem slyšela kolem dráhy samý smích. Za video děkuji Pavlovi Peerovi.


Po dlouhých pauzách..nás čekal sprint. Velké počty přihlášených způsobily opravdu nemalé prodlevy.. nezazlívám organizátorovi, soutěžících bylo opravdu hodně, ale měla jsem pocit díky čekání a nekonečnému jumpu, že jdou staffbulíci trošku do pozadí..

Weight pull sprint Chester zvládl sice s dobrým časem, ale na vítěztví to nestačilo. Zde si rozebral první tři místa Pardubický K9-team. Gratulujeme..

Pak jídlo.. pokec s přáteli.. tradiční obrany a hurá na tug-of-war. Na tuto disciplínu jsem se těšila. Přetahovačka je Chestrova silná stránka a tak jsme si mysleli i na nějaké to umístění - chyba lávky. Již od začátku přetahovačky byl trochu zmatek.. vylosovali jsme si psa Džína, kterého jsme viděli poprvé. Už od pohledu mi přišel atletický a vysportovaný.. Bylo vidět, že pešek mu není cizí, přestože slečna trvdila, že to nikdy nedělal.. v tom případě klobouk dolu - pejsek to byl opravdu šikovný.

Spíše mě šokovalo co se dělo pak.. na přetahovačku byli připraveny čtyři kruhy. Tři pro piťáky a jeden pro nás.. bohužel u nás nebyl žádný rozhodčí a tak jsme si celý souboj řídili sami.. Asi po patnáctiminutovém zápolení pustil protivník peška - hurá vítěztví je naše.. naivně jsem si myslela. Pejskovi se podařilo chytit peška do pacek a přesto, že ležel už na zemi stačil ho znovu chytit. Majitelka dělala jako by se nechumelilo a souboj pokračoval dál. Trochu mě zradil hlas a tak jsem běžela za rozhodčím a snažila jsem mu téměř bez hlasivek vysvětlit co se stalo. Spoustu diváků mi moje tvrzení potvrdilo..

Chester se s Džínem tahal v tu dobu dál.. mezitím však do kruhu vlítla druhá handlerka a začaly pejska povzbuzovat dvě.. uřvat dvě ženské je téměr nemožné. Nechápu proč já jsem tedy celou dobu stála za páskou. Dle pravidel byl vždy v kruhu jen jeden člověk.., to však slečny prý nevěděly! V kruhu však zůstaly do konce obě dvě..

Rozhodčí dorazil a řekl, kdo pustí prohrál.. Opravdu? Nečekané.., ale to se přece mělo stát už předtím, kdy už soupeř pustil poprvé. Kolem ringu byl docela šrumec na Džína řvali dvě holky a Lukáš už nedokázal Chestera podpořit natolik, aby znovu vythl sokovi peška.. a tak pustil. Chvíli jsme se dohadovali a snažili se domoci spravedlnosti. Ale rozhodčí v tu chvíli kdy pustil pes peška poprvé opravdu nebyl..a to je pak těžké rozhodnout, kdo říká pravdu. Otázka je pak proč tam nebyl. Bylo mi řečeno, že je to taky trošku o gentlemenském chování.. toto mi tedy moc gentlemenské nepřišlo a jako nezlobte se na mě.. až budu chtít dělat gentlemanské pakty - půjdeme si tahat do parku a né na show, kde jsme si přihlášení zaplatili.

Lukáš se stáhl rovnou - sbal se a jedeme.. říkal mi. Já trošku smyslů zbavená.. to víte pracovali tady i emoce jsem pořvávala na všechny okolo, nicméně nemělo to cenu.. radši jsme tedy odjeli. Z hloučků okolo jsem slyšela podporu a diváci se divili, jak tato divná situace vygradovala..Bylo mi to líto.. né protože by Chester nevyhrál a nepostoupil, ale proto, že to bylo nesportovní chování..

Dneska už se tomu musím zasmát, musel to být legrační pohled na mě, jak tam lítám téměř bez hlasu a chci spravedlnost.., ale předtím jsem se moc nesmála. Je to škoda, nebylo to fair play..

Kdyby u nás byl rozhodčí předešlo by to veškerým konfliktům, myslela jsem, že na závodech tohoto typu je to samozřejmostí, ale jak už jsem zmínila..naše plemeno bylo letos trošku v pozadí.
Věřím, že příští rok to organizátoři napraví a my se budeme moci opět těšit na Staff Bull Show jako jí známe a jakou vždy byla! Děkujeme!!!

Naše foto si můžete prohlédnout na albu na rajčeti.

Ostatní fotky, jsem postahovala do alba Staff Bull Show 2011, všem moc děkuji za půjčení. Zejméne Rudovi a Slávkovi.