Klubová výstava Kolesa 2011

13.6.2011

Letošní klubová výstava v Kolesech u Pardubic pro mě byla speciální, a to hned ze dvou důvodů… poprvé jsem nejela vystavovat s naší Update Sway FB, která se věnuje mateřským povinnostem, ale s naší velkou psí parťačkou Miou – Afrodithe Willow Staff a mojí kamarádkou Péťou, novou majitelkou naší Uzzinky.

A za druhé díky rozhodčím pozvaným z přímo země původu plemene – manželům Beaufoyovým, což jsou velmi známí a zkušení chovatelé SBT. Plemeno chovají již od roku 1963, a tak jsem byla velmi zvědavá jaké jedince budou preferovat. Mrs. Barbara Beaufoy posuzovala psy, Mr. James Beaufoy feny… možná i díky nim bylo na výstavu přihlášeno neuvěřitelných 217 staffbulíků. Musím se smát, že jsem si říkala, že kolem třetí budeme doma, protože do kruhu jsem nastupovala až někdy okolo čtvrté… díky počtu přihlášených jedinců to byla opravdu dlouhá výstava. Počasí nám přálo stejně jako loni, přátel bylo všude plno, tak jsme si celý den krásně užili.


Do kruhu jsem nastupovala hned dvakrát… nejdříve do mezitřídy se svěřenkyní Barley Fransimo Bohemia, která absolvovala výstavu hlavně kvůli uchovnění, tak nám ani o žádné pořadí nešlo…


A pak až po skoro dvouhodinové pauze s již zmiňovanou Miou do třídy otevřené. Mia byla na své druhé výstavě v životě, a tak jí je výstavní postoj a pohyb v kruhu trošku cizí. Nicméně bylo vidět, že Péťa nepodcenila přípravu a sama jsem byla překvapena, jak se mnou Mia krásně prezentovala.


Vše zvládla jak ostřílený profík, panu rozhodčímu se líbila a dostala se až do užšího výběru fen se známkou výborná. Kde se bohužel v konkurenci překrásných fen již na pořadí nedostala… Nicméně i tak máme s Péťou velkou radost z jejího posudku a doufám, že se do budoucna stejně jako Uzza Chesway FB s Péťou ještě někde objeví!

Děkuji všem za foto, které jsem pro náš web ukradla. Naše foto si můžete prohlédnout v albu na rajčeti.