Report Staffí den 2011

3.6.2011

Vzhledem k tomu, že jsme se zůčastnili pouze sportovní části, přinášíme jen půlku reportáže.. Report se objeví i v časopise Planeta Zvířat a v časopisu Dogs magazín spolu s fotkami z akce.

 


Sportovní část - 28. 06. 2011

"Hladkosrstý, dobře vyvážený a na svou velikost velmi silný pes. Svalnatý, aktivní a pohyblivý."
Tak to má ve svém standartu Stafordšírský bulteriér. Zda je to pravda prověřil další ročník Staffího dne pořádaný opět svatou trojicí - námi s kennely Crazy Magic a Fransimo Bohemia.  Že svaly nenosí staffík jenom na okrasu přijelo do obce Bzince pod Javorinou ukázat 39 soutěžících a už seznam přihlášených sliboval, že časy budou rychlejší a utažené váhy vyšší. A i přes ne příliš pozitivní předpověď počasí, kterou ještě jako organizátoři stále bohužel neumíme ovlivnit, dorazili všichni, kteří účast přislíbili.

Soutěžilo se opět v disciplínách Weight pull sprint, kdy se běhalo na čas s pneumatikou, v Monkey track - v níž se přeskakovaly a probíhaly překážky a královské disciplíně Staffího dne – Weight pullingu, kde musí psí borci rozpohybovat vozík na kolejnicích s naloženým závažím, které se s každým kolem přikládá. Za jednotlivé části sbírali všichni body, zadávané až do desátého místa, a kdo jich měl úplně nejvíce odvezl si domů certifikát Iron Staff 2011.

Za feny se celkovou vítězkou stala Emma Bee-Master - majitele Pavla Peera, která na Slovensko přijela poprvé a při své premiéře hned zazářila. Naše na porod čekající Sway, vítězka roku 2010, jí tak pomyslně mohla předat titul Iron Staff pro nejlepší fenku roku 2011 a kdyby nosila klobouk, musela by ho určitě za předvedený výkon smeknout. Pavle gratulujeme.
Certifikát pro psy si do města perníku odvezl Slavomír Janoušek s Balthazarem Smaragd Smile. Vloni druhý.. Letos však Bazy přijel více profesionalizován – i s vlastním sponzorem Flying Dog, který byl i sponzorem Staffího dne 2011. A jen potvrdil, že patří opravdu mezi sportovní špičku v ČR.

Oběma to však soupeři nedali rozhodně zadarmo a tak přišly na řadu velké taktické souboje do poslední chvíle. Přebíjení ve weight pullingu psi posunuli zase o kousek dál, kdy vítězný Baltazar si připsal do výsledků váhu 1065 kg.
O největší překvapení se postaraly určitě feny. Když posoudíte, že minulý rok stačilo Sway na vítězství utáhnout váhu 450 kg a letos takto naložený vozík zdolaly téměř všechny startující a k vítězství potřebovala Emička svým 16-ti kilovým tělíčkem do cíle dostat vozík o váze 845 kg, uvědomíte si to zlepšení, kterého holky dosáhly.

Podívejte se sami na výsledky, abyste ocenili i výkony těch, kteří se minulý rok přijeli s bull sportem teprve seznámit a ozkoušet, však nezaháleli, potrénovali a stali se z nich závodníci, kteří nejenže ostříleným borcům dokázali konkurovat, ale připomněli jim, že není možné usínat na vavřínech.

Nesmíme opoumenout ani děti, kterým sice počasí nedovolilo vyzkoušet si proběhnout opičí dráhu apod., ale i tak pro ně byl připraven náhradní program a myslím si, že byli spokojeni. Ve fotogaleriích si můžete prohlédnout jejich junior handling.

Na závěr bychom chtěli poděkovat sponzorům bez, kterých by to nešlo a především všem těm jež při organizaci Staffího dne jakkoliv pomohli s čímkoliv a podíleli se na hladkém průběhu tím, že přidali ruku k dílu. Děkujeme..
Jako organizátoři jsme rádi, že heslo Staffího dne – „Kdo si „hraje-nezlobí“ se proměnilo ve výjimečné výkony, poznávání limitů svých čtyřnohých miláčků a především v atmosféru ve které dokážeme zatleskat i soupeři.
Naši psi jsou jediným plemenem, které má svůj znak – uzlík, jež spojuje.. V sobotu 28. 9. tohoto roku se spojilo při sportu několik milovníků anglického staforda. Do malé obce kousek od česko-slovenských hranic se sjeli lidé, kteří doma mají výjimečného psa…

Věříme, že v roce 2012 bude příběh pokračovat….

Díky Vám…. Díky našim psům… Na počest plemeni – pro kult stafbulla..

Naši fotogralerii můžete prohlédnout v albu na rajčeti. Oficiální report s poděkováním sponzorům a doplněnými fotogaleriemi můžete prohlédnout na stránkách staffího dne.