Plánované krytí

15.3.2011

Hot news !!! Máme nakryto !!! Plánované krytí krásným modrým psem importovaným z Velké Británie JCh. Ch. Ninevah Blue Bomber proběhlo 25. a 27. března. Zda bylo úspěšné se dozvíme zhruba za měsíc.

Update Sway FB je bílá fena s žíhanou plotnou přes hlavu, po svém otci Fransimo Blue Dream nese modrý gen, proto také očekáváme narození 50% modrých štěňátek. Je to fena správného tělesného rámce, s pěkně modelovanou hlavou a nůžkovým skusem. Její předností je elegantní pohyb se správným úhlením končetin. Je sportovně vedena,což by mohla předat i svým potomkům. Povaha je naprosto bezkonfliktní a přátelská. Více o ní v sekci SWAY.

Ninevah Blue Bomber je prvotřídní modrý pes importovaný přímo ze země původu. Je to syn CH.GB Valglo Jeffs´Choice a polobratr známého Valglo Singin´The Blues. Ve svém poměrně nízkém věku již získal ocenění junior champion a champion. Vyniká krátkým, rovným a pevným hřbetem. Také pěkně modelovanou hlavou s krátkou, širokou čenichovou partií, což pro nás bylo důležité při výběru. Má standardní nůžkový skus a je plnochrupý. Vždy v posudku z výstavy je vyzdvižen od rozhodčího pro svůj velmi elegantní a krásný pohyb. Jedná se o nekonfliktního psa. Více o něm zde.

Ze spojení těchto dvou nadějných jedinců očekáváme modré a modro-bílé štěňátka, žíhané a také zlaté, která budou po svých rodičích geneticky čistá na nemoci L2-HGA a HC. Štěňátka moderního typu s výstavními a sportovními předpoklady.

Rodokmen můžete prohlédnout zde.

Štěňátka budou odchována na chovatelskou stanici Fransimo Bohemia.