Duo CACIB Brno 2011

7.2.2011

První letošní show pro nás byla hned dvoudenní brněnská výstava DUO CACIB. Pojali jsme ji výletově a už v pátek jsme vyjížděli na chatu.., kde jsme nechali našeho Chestera. A ráno za svitu měsíce směr Brno, zase se k tobě vrátím Vysočino.

 

Sobotní výstavní den byl trochu masakr - pořadatelé zmáčkli všechny plemena do dvou výstavních hal a tak bylo ..ehm.. jaksi těsno. Přihlášeno bylo 112 sbt a tak se kolem kruhu nedalo ani dýchat. Posuzovala lotyšská rozhodčí Inese Pablaka, která pro samou černou neviděla :).


Na předních příčkách nestál snad jediný barevný pes. Nicméně její způsob hodnocení se mi líbil.. Bylo vidět, jak ji někteří černí jedinci fascinují a tak si s nimi při posuzovaní úplně hrála. Přesto, že jsme se na pořadí nedostali, potěšil nás moc hezký posudek se známku Excellent.

"Feminine correct size, good head, should be better in scull, enough volume of muzzle, good top line, excellent masculature, typical movement."

Můj překlad:

"Správná fenčí velikost, dobrá hlava, mohla by být lepší lebka, dostatečná velikost čenichu/lící, dobrá horní linie, výborné osvalení, typický pohyb."

Fotografie z tohoto dne můžete shlédnout zde.

Sobotní nocleh jsme měli zajištěný u našich přátel z kennel Fransimo Bohemia, za což jim moc děkujeme! Díky nim jsme mohli strávit příjemný večer s fajn lidmi od staffíků.

Neděle se pak nesla ve znamení české, velice uznávané rozhodčí paní Vladimíry Tiché. Posuzovala nás poprvé a tak jsme z ní popravdě měli trochu strach.., což nebylo třeba. Její přístup byl vřelý, otevřený a moc milý. Přesto, že měla k fenám ve třídě otevřené připomínky, zadala všem na pořadí známku výborná.

Naše Sway Excellent 4 tentokráte s českým posudkem:

"Vyšší fenka střední síly kostry, delší hlava s méně výrazným stopem, pěkný rovný hřbet, méně výrazné předhrudí, pravidelný pohyb. "


Velkou nedělní radost nám udělal Charmonics Blue Moon, který obhájil své kvality - Excellent 1 CAC, res. CACIB. Tímto psem plánujeme během února krýt.

Fotky z neděle si můžete prohlédnout zde.

 


Za poskytnuté foto všem moc děkuji, my bohužel foťák nechali doma. Můžete prohlédnout v galerii Duo Cacib Brno 2011.