Memoriál Martina Kupra

18.10.2010

Memoriál Martina Kupra alias weight pullingový pohár se konal tuto sobotu v Brandýse nad Labem. Závod pořádal náš Bull & Terrier sport club a vítěz si odnesl 5 000 Kč, což bylo pro řadu soutěžících opravdu motivující.

 

My tentokrát dorazili pouze jako diváci.., myslela jsem si, že si akci užiju jako nezůčasněný pozorovatel, vyfotím pár fotek, popovídám si s přáteli a prostě no stress. Ale chyba lávky!

Na místo jsme dorazili poměrně včas a zjistili, že za plemeno SBT soutěží pouze jedna fenečka, nám známá Camila. Vzhledem k tomu, že vítěz se vyhlašoval na základě nejvyšší utažené váhy tzn. na přepočet kg - nechali jsme se zlákat atmosférou akce a rozhodli se, že se také popereme s naloženým vozíkem! Zprvu se to zdálo s našimi téměř sezónu netrénovanými psy jako harakiri, ale nakonec oba zvládli základní váhu 400 kg!

Váhy se navyšovaly a vozík byl stále těžší. Chester zhodnotil své síly a zachoval se stejně jako kdybych já stála pod 150-ti kilovou činkou.., proč se jí pokoušet zvedat, když vím, že jí nezvednu ? A tak stál na startu a štěkal :o), dokonce ani hecování nepomohlo. Spíše to vypadalo, že ho prostě bavíme.. Vrtěl na nás ocáskem a říkal si - ne, prostě nepůjdu. Nemělo cenu dále pokoušet, co utáhne a tak jsme jeho účast ukončili.

Ale Swayík překvapil a tahal jako zkušený pullingář. S přehledem se dostal až na váhu 565 kg, což byl 35 násobek její váhy a také její utažený rekord! Dlouho jsme váhali zda na další váhu nastoupit, přeceže jenom 620 kg už není žádná sranda. Nakonec jsme start zkusili, na první pokus se nezadařilo a tak jsme raději odstoupili. Myslím si, že její pullingová kariéra jí ještě čeká, proto jsem to brala spíše jako zkušenost a jsem ráda, že ukázala co v ní je.

Děkuji moc za poskytnuté fotografie holkám z Diamond palace Teamu a stejně tak i za super video z celého závodu, které můžete shlédnout zde.

Další video se všemi účastníky ke shlédnutí zde. Děkujeme za něj!

Naše fotografie z celého dne si můžete prohlédnout na albu na rajčeti.