Národní výstava MB 2010

18.7.2010

Na národní výstavu do Mladé Boleslavi jsme se moc těšili, posuzoval český rozhodčí Petr Broukal, u kterého jsme už vloni sklidili velký úspěch a ve třídě dorostu obsadili první příčku VN1. Pan rozhodčí klade velký důraz na pohyb a úhlení končetin, což je Swayinou předností.

Přihlášeno bylo 62 staforšírských bulteriérů a vystavovat přijelo plno "nových" pro mě moc neznámých krásných fen. Posuzování pana rozhodčího se nám moc líbilo, leckdy jsme se opravdu pobavili. Byla to show - pan rozhodčí např. vzal handlerovi psa a ukazoval mu v kruhu, jak ho má vystavovat, no legrace. A celý den ho neopustili vtipné hlášky a poznámky.

Já trochu koukala, když jsem nastupovala do kruhu s krásnou fenkou Chili Peper WB, která už je junior champion a klubový šampion, ale pan rozhodčí posuzoval precizně, hodně hodnotil feny v pohybu, nechal nás běhat, že i já se trochu zadýchala, ale to stálo za to!!

Sway si tak vyběhala první místo V1 CAC !!!! Panu rozhodčímu se líbila natolik, že se pak u ní rozhodoval i o titul Národní vítěz, který po velkém boji zadal krásné bílé feně Angela Fabio Bohemia, která následně získala i BOBA.

My jste i tak moc spokojeni, dokonce jsme si odvezli trofej v podobě medaile!

"17.měsíční fena strakoš, typická hlava, nepigmentované víčko na levém oku - nevytýkám, nůžkový skus, výrazné úhlení obou pánev, dobrý pohyb."

Naše foto je umístěno v sekci výstavy a fotky z celého dne si můžete prohlédnout jako vždy na albu na rajčeti.