Staff Bull Show 2010

27.6.2010

Po Staffím dnu nás čekala další soutěžní akce a to Staff bull show Praha. Na tu jsme se těšili a to z několika důvodů. Na SD jsme museli řešit organizační záležitosti a až teď teprve jako organizátoři dokážeme pořádně ocenit a obdivně pochválit Lucky Bull team, který každoročně tak velkou akci v pražské Uhříněvsi připravuje.

Očima Lukáše..

Po Staffím dnu nás čekala další soutěžní akce a to Staff bull show Praha. Na tu jsme se těšili a to z několika důvodů. Na SD jsme museli řešit organizační záležitosti a až teď teprve jako organizátoři dokážeme pořádně ocenit a obdivně pochválit Lucky Bull team, který každoročně tak velkou akci v pražské Uhříněvsi připravuje. Dál jsme se těšili na všechny známé tváře, které uvidíme a bla bla bla bla…. Jediný ten pravý důvod byl, že Swayík má formu jako hrom a že jsme v disciplíně Weight pull sprint pokukovali na příčky nejvyšší a pomýšleli na to, že naše bílá krasavice by mohla přerušit nadvládu Angeliny Wizard Bull.

Přijeli jsme klasicky mezi prvními a našli jsme si v kynologickém centru klidný koutek, kde jsme rozdělali věci a boxy pro psy, aby byli takzvaně v klidu. Což se ukázalo jako ne úplně dobrá volba pro Chestera. Protože ten když z tohoto klídku vyšel přímo do soutěžní atmosféry, tak se choval jak opilí anglický fanoušek ve striptýzovém baru. Byl přehecovaný a zajímalo ho všechno ostatní než to co se po něm právě chtělo.

Například u Monkey tracku to byl velký boj. Nebyl schopný vnímat překážky a spíš koukal na lidi a štěkal na psy, kteří hojně stáli podél dráhy. Překážky skočil vždycky až na poslední chvíli takže bylo docela překvapivé, že jsme dráhu zvládli bez jediné chyby a v docela i slušném času. Takže i když náš styl zvaný „neposlušný pes, skákající na vodítko“ nebyl na pohled úplně líbivý, ostudu jsme si rozhodně neudělali. Oproti tomu Sway s Anetou letěla radost pohledět. Po zdolání jedné skočky už vyhlížela další a já až koukal, jak to holkám jde. Jenže pak v poslední třetině přišla houpačka, kde přišlo zaváhání a na tomto místě holky určitě přišly o šanci na umístění. Na kladině měl problémy náš kamarád Balthazar Smaragd Smile se Slávkem a také potvrdil, že na medailová místa prostě zaváhání nepatří, a že ti nejlepší soutěží pouze s časem, a bezchybné a plynulé překonání je samozřejmostí. Nejrychlejšími byli - Sofie (Angelina WB), Bender a Emma Bee-Master, gratulujeme!

Chestera jsme nechali na place, aby se psychicky připravil na Weight pull sprint. Když začala kategorie SBT/ABT, tedy stafordšírský a anglický bulteriér, malinko nás rozhodilo, že začínali fenečky. Rychle jsme prohodili závodníky a šli jsme se postavit na start. Týden před soutěží jsme u nás v parku zkoušeli strategie, jak bude nejlepší běžet a měli role řádně rozdané a to tak, že Já a Sway na startu rozběh,  Aneta v půli dráhy s peškem čekala na kontaktní zónu a všichni tři doběh do cíle. No a pokud možno nejrychleji jak to půjde. Již zmiňovaná několikanásobná vítězka Angelina Wizard Bull za velkého potlesku doběhla do cíle. Věděli jsme, že jestli chceme vůbec pomýšlet na výhru musíme zaběhnout pod osm vteřin. Připl jsem za Sway tříkilovou pneumatiku, otočil hlavu na startéra, který mi kývnutím dal pokyn ke startu Aneta zakřičela: „ utíkej…“ a jak by řekl Forrest Gump …třeba tomu nebudete ani věřit, ale já utíkal jako vítr…
A vítr ten den tu dráhu zdolal v čase 7:43 – což bylo průběžné první místo. A na startu ještě tři fenky, které nás mohli sesadit a jedné se to nakonec povedlo a to anglické bulteriérce Athee.

Pak přišla kategorie psi, která i jak moderátor Dan Žďárský potvrdil, byla opravdu nabitá a to samými zvučnými jmény. Proto jsme si nedělali velké naděje a s opačnou taktikou Aneta nastoupila s Chesterem na start a měla s ním rozběhnout a pak hecování a doběh přenechat na mě. Jenže Aneta se hecla a doběhla to celé s námi a možná i to byla jedna z příčin toho, že rozhodčí ze stopek opsal čas, který byl pro našeho černého borce jeho oficiálním rekordem – 7:91 – průběžné druhé místo. Jenže na startu v pullingových postrojích bylo připraveno ještě několik psů. A hlavně mezi nimi Dimo Dag (vloni třetí) a hlavně nejrychlejší na Staffím dni - Balthazar. Takže jsme jen sledovali, jak se ti předvedou, jenže Chesterův čas pod osm vteřin nikdo nepřekonal a tak jsme se mohli radovat ze stříbrné medaile. První byl zase anglický bulteriér. Sloučením těchto plemen v jedné kategorii se nám nejeví úplně jako nejšťastnější a tělem mnohem menší staffbulík se dostává do značné nevýhody.

Každopádně Chester se Sway byli nejrychlejšími zástupci plemene stafordšírský bulteriér a celkově oba druzí, takže máme dvě stříbrné medaile. Pak přišla pauza na oběd, high jump a ukázka obran. Na všechny tři věci se obvykle vždycky těšíme ale v úporném horku, které v sobotu panovalo se nám všechno zdálo nějaké zdlouhavé a byli jsme velice rádi, když jsme začali losovat do tug of war neboli přetahování, kde se Chester vloni přetahoval 47 minut s Dimem a nakonec získal druhé místo. A letos se od nás hodně čekalo. Popravdě musím říct, že po zdravotních peripetiích, které ho provázely jsem uvnitř věděl, že letos jejich očekávání asi zklameme a jejich favorizování nám nebylo ani trošku příjemné. Chester se nakonec provlékld do boje o třetí místo a to s Dimem a tento souboj prohrál.

Swayík si nalosoval fenečku Kristýny Masílkové Sofii (Angelína WB), na kterou v předešlém ročníku narazil i Chester a věděli jsme, že je velice šikovná, ale zase jsme byli rádi, že holky prověří síly proti sobě. Protože přece jen bylo to Swayíkovo první soutěžní přetahování a aby 14-ti kilová fenečka měla hned nastoupit třeba proti o půlku těžšímu borci by byl křest ohněm. Holky se postaraly o pěknou podívanou a byly druhým nejdéle přetahujícím se párem, bohužel naše bílá svalouška z něj jako vítěz nevyšla.


Dokoukali jsme souboje stafbulíčků, rozloučili se a s dvěma stříbrnými medailemi jsme mastili domů a natáhli se na gauč…a jestli jsme neumřeli, ležíme tam dodnes…

Moc děkujeme všem za poskytnuté fotografie, můžete shlédnout v sekci Zajímavé akce - Staff Bull Show 2010.

Naše fotky z celého dne jako vždy najdete na albu na rajčeti.