Klubová výstava - Kolesa u Pardubic

14.6.2010

Spálené obličeje, nesnesitelné horko, přehřátí psi.. ano i takové neduhy nám přinesl slunný sobotní den. Ve znamení horka se nesla Klubová výstava v Kolesech u Pardubic - v dostihovém areálu kousek od Kladrub. Místo bylo krásné, ale před sluncem se nebylo kam schovat.

A tak se vystavovalo s deštníky, mokrými hadry, větráky a vodou. Někdy to byl opravdu vtipný pohled, ale vzhledem k počasí to bylo tolerováno, nedalo se jinak...

Na klubovou výstavu byli pozvání rozhodčí přímo z Anglie - Jeffrey Ford, který posuzoval feny, přihlášeno jich bylo 99 a Frank Gough, který měl na starosti psy, kterých nebylo o moc méně 98. Měli jsme tak možnost vidět, jak se posuzuje přímo v zemi původu našeho plemene a nejen to - den před výstavou byla zorganizována přednáška na téma vývoj plemene sbt, kam bylo pozváno i několik českých rozhodčí. Účastníci besedy, tak měli možnost pokládat otázky a dozvědět se, kam směřuje trend staffíků. Bohužel jsme se nemohli zúčastnit, ale i tak děkujeme staffordshire bull terrier clubu za dobrý nápad a ještě lepší organizaci.

To patří samozřejmě i k výstavě.., kde jsme potkali spoustu přátel a výstavní den si vysloveně užili. Až na pár situací vyvolanými počasím to byl super den.

Se Sway jsem nastupovala do mezitřídy. Bylo to snad poprvé, kdy byla ve výhodě bílé barvy a to proto, že na ni tolik nepražilo.. S mokrou dekou a miskou na vodu jsme se odposouvali do altánu k panu rozhodčímu, kde jsme obrdželi krásnou známku Excellent a super posudek:

"Dobrý skus, dobrý stop, dobré uši, dobře položené oči, rovná přední front, dobré tělo s rovnou hřbetní linií, hezké zadní nohy, správná délka ocasu, správně zauhlená kolena."

Fotogalerie bude přidána do sekce výstavy (děkuji všem od kterých jsem si nějaké foto stáhla) a naše fotky z celého dne můžete shlédnout na albu na rajčeti.