Národní výstava Klatovy 2010

6.6.2010

Pro nás trochu nostalgická výstava, loni jsme zde poprvé vystavovali naší Update Sway FB, a proto jsme v Klatovech nesměli chybět. Národní výstava se nesla v barvě růžové, každý vystavující, který dorazil v růžovém oblečení či s nějakým růžovým modním doplňkem dostal od pořadatelů dárek v pobobě vodítka.

 

I já si vzala růž. tričko, abych zapadla do barev výstavy, ale vzhledem k tomu, že jsme měli opět kruh v hale, byla příliš zima na to, abych zůstala v tričku. Dárek jsme si se Sway přesto odnesly..

Přihlášeno bylo 44 sbt a posuzovala česká rozhodčí Ilona Potůčková. Její práce v kruhu mi nejdříve přišla poněkud zmantená, psy hodnotila pouze v postoji. Pohyb jako by jí vůbec nezajímal. Avšak po třetí nastoupené třídě jakoby si vzpomněla a zase se běhalo.. Proti jejímu hodnocení nemůžu říct nic, na příčkách vítězů stáli vždy kvalitní jedinci!

My s naší Sway jsme si vedli v kruhu dobře! Paní rozhodčí nám řekla, že se jí velice líbí, ale že moc hubená. Sway má 15 kg, což je na horní hranici váhy. Je pravdou, že je nyní ve sportovní kondici připravovaná na letošní soutěže (staffí den, staffbulshow apod.) a tak je oproti ostatním staffíkům samý sval. Ale každý, kdo se staffíkem něco dělá, ví, že každé kilo nahoru je ve sportu znát. Nicméně i přesto jsme dostali známku výborná a obsadili jsme stříbrnou příčku - VÝBORNÁ 2.

"16-ti měsíční bílá fena čisté základní barvy, středně silná kostra, mírně prodlouženého tělesného rámce, dosud jemnější hlava, správný skus, perfektně tmavé oko s částečnou depigmentací očního víčka, výborné ucho, pevný hřbet, výborné úhlení i pohyb."

Naše foto najdete ve fotogalerii Výstavy (obohaceny fotkami od manželů Innemanových, za které moc děkuji) nebo si můžete prohlédnout fotky z celého dne na našem albu na rajčeti.