Staffí den a naše úspěchy!!!

30.5.2010

Veni vidi vici!! Takhle bych mohla shrnout Staffí den 2010, dvoudenní sportovně/výstavní akci na Slovensku.., ale samozřejmě v tom bylo daleko více..

 

Letos jsme se poprvé zůčastnili jako spoluorganizátoři sportovního dne, a tak v nejbližších dnech dodáme oficiální report z celé této akce, spolu s kompletními výsledky a foto.

Tento příspěvek je o tom, jak si na staffím dni vedli Chester & Sway. Pro Sway to byla vůbec první oficiální sportovní událost, které se zůčastnila a myslím, že nám všem vytřela zrak! Je to čuba neuvěřitelných kvalit!

SOBOTA: Sportovní část

Závodilo se v disciplínách Weight pull sprint, Monkey track, Weight pull.
Nejlepší pes byl ohodnocen na základě bodů získaných z těchto disciplín ( více o tom na oficiálním webu staffího dne ) a získal pak titul nejvyšší IRON STAFF!!!

Začnu tedy popřádku.. Staffí den odstartovala disciplína Weight pull sprint, tahání pneumatiky na čas, kde Sway utáhla 6 kg pneumatiku v čase 8:27. Suveréně, tak obsadila 1. místo !!! Máme radost!

Zaujal nás i výkon fenečky Valencia Fransimo Bohemia, která se též aktivně zůčastnila show poprvé a nenechala se zahanbit - do cíle dolítla s časem 9:60 a to jí stačilo na druhé místo, gratulujeme!

Chester se nám ve veliké konkurenci psů ztratil až na 7. místo. Devítikilovou pneu utáhl v čase 10:01, což na pořadové příčky nestačilo..konkurence byla opravdu vysoká! Startovalo 18 psů a bylo vidět, že nikdo přípravu nepodcenil..

Plynule jsme přešli na disciplínu Monkey Track, neboli opičí dráha, kterou jsme šli spíše pro srandu než že bychom počítali s nějakými výkony. Naši psi se s ní ani v tréninku nesetkali a tak jsme rádi za pořadí Sway - 7. místo, Chester - 6. místo. Což samozřejmě nejsou pohárové příčky, nicméně výkon dvojice Chester/Lukáš diváky hodně pobavil. Luky razil heslo: "když po psovi něco chceš - ukaž mu to", a tak zdolávali překážky spolu, obzvlášť tunel byl velice vtipný.

Po obědě si opičí dráhu mohli vyzkoušet i děti a následovala dětská část dne - byl přece den dětí a tak soutěžili i nejmenší! My se této části nezůčastnili, jednak zatím žádné děti nemáme a jednak jsme se museli připravit na prezentaci nové disciplíny Katky Holubové a to tah břemene do výšky! Tah byl představen následně i předveden Chesterem & Sway. Poté si diváci mohli vyzkoušet, což vyvolalo velký zájem. Zkoušeli i ti nejmenší staffbulíci a u některých pokusech jsme se opravdu pobavili.

Stejně tak představil i Michal Gruber se svým gladiátorem Dimem ( jeho prezentační video ze staffího dne můžete shlédnout zde ) disciplínu High Jump - jump byl předveden pouze exhibičně, kvůli náročnosti tohoto "sportu". Děkujeme moc Michalovi za cenné informace jak o jumpu, tak o tréninku.. Bylo to super. I tady si diváci za dozoru Michala vyzkoušeli jaké to je když pes lítá vzduchem pro peška.


Pak jsme se vrhli na divácky taky velice zábavnou soutěž Aport špekáčků. Nezapočítavalo se do celkového hodnocení o Iron Staffa, ale soutěžilo se stejně velkým nasazením. Špekáčky byli spíše takové odreagování před hlavní sportovní disciplínou..

... a tou byl Weight pull. Jestli do teď nebylo rozhodnuto o vítězi, tak pulling s pořadím pořádně zamával. Začínalo se na váze 270 kg.. měli jsme trochu strach, jak staffíci základní váhu zvládnou a nakonec se ukázalo, že jsou to všichni bojovníci a tak až na pár vyjímek, co prostě tahat nechtělo se do druhého kola dostal velký počet psů a fen.

Někteří hned začali taktizovat a vynechávat váhy..,ale každý musel dát velký pozor na strategii boje, protože se jelo podle pravidel pullingového svazu, kde soutěží profesionálové a každý měl jen 8 platných pokusů a jednu opravu.


Naše Sway zde byla za naprostou hvězdu!!! Utáhla nejvyšší váhu v kategorii fen - což bylo 435 kg. Na první příčku nám to stačilo a tak jsme naší patnácti měsíční feně už dále nepřikládali. Měla by i na více, ale vzhledem k tomu, že má 15 kg, vyhrála i most! Nejvyšší utaženou váhu na přepočet kg, což byl 29násobek její váhy!!! 1. místo bylo naše!!! Myslím, že můžeme být více než spokojeni. Za zmínku stojí i výkon sester Valencie a Vindobony Fransimo Bohemia (15kg), které bez předešlých tréninků utáhli obě shodně 325 kg! Gratulujeme, stejně tak i Lady Wolf Fransimo Bohemia (16kg), matce od dvou vrhů, která obsadila druhou příčku s utaženou váhou 380 kg!!

Chester obsadil opět pouze 7. místo. Utáhl váhu 490 kg a mi další kolo vynechali, další nasaznou váhu 655 kg už nezvládl a skončil tak na váze 490kg. Chester je sice zvyklí vítězit, ale letošní sezónu měl vyloženě smůlu, a tak jsme i jeho přípravu tolik nehrotili a dali si spíše klid, ti co nás znají vědí, že nebyl připraven jako v předešlých sezónách, takže jsme to tak nějak čekali. Tím samozřejmě nemůžu upřít výkony psů na které by možná ani neměl. Protože pejskům jako je Bastien Crazy Magic, Balthazar Smaragd Smile, Master Blaster Fransimo Bohemia, Dimo Dag Macy Gray, Bond Kerkin Bohemia, Master Wizard Brabanter se nedá perfektní kondice upřít. Pejsci bojovali srdcem.. a dostali jsme se až na váhu 875 kg! Kde Bastien Crazy Magic (20kg) utáhl 43násobek své váhy. Gratulujeme panu Čiadovi a smekáme před ním, oba jeho psi byli super připraveni.

A teď přišla řada na zúčtování.. sčítání bodů a čekání na vyhlášení výsledů zaplnila přednáška anglického rozhodčí pana Mr. Karlsson o původu a historii plemene Staffordshire Bull Terrier, následovaná přednáškou veterináře Doc.MVDr.Jiří PIKULi Ph.D o zdravotních problémech psů.

Po velice nabitém dni (který zaplať pán Bůh odsýpal, tak jak měl, což jsme moc rádi. Dlouhodobá příprava na akci se vyplatila a soutěžící a diváci se tak ani chvilku nenudili) nás čekala zasloužená večeře a vyhlášení výsledů. A je to tady... TA DÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ:

Swayík se bodobě vyhoupl na přední příčku a získal - IRON STAFF FENA !!!

Vezeme si domu obrovský pohár a Swayince otevírám stránku - sportovní úspěchy, protože je to naše šikulka a věřím, že další úspěchy budou jen přibývat! Jsme na ní pyšní!

Počasí jsme si objednali na přání a tak nám po celý den svítilo sluníčko. Atmosféra celého dne byla velice přátelská.. a tak vypadal i táborák a následná volná zábava. Byla legrace a setkali jsme se spoustou přátel i nových kamarádů. Měli jsme možnost se potkat a vyfotit se Swayiny bratrem Ugly Boy Fransimo Bohemia, který je velký fešák a věřím, že ho ještě čeká výstavní i sportovní kariéra! Děkujeme a zdravíme ho do Bratislavy.


Neděle: Výstavní část

Druhý den se počasí sice pokazilo, ale i na to byl náš tým pořadatelů připraven a tak se výstavní kruh přesunul pod střechu.

Přihlášeno na výstavu bylo 20 psů a 22 fen. Posuzovali známí angličtí rozhodčí Mr. Karl & Mrs. Sharon Karlsson. Pan Karlsson posuzoval velmi důkladně a bylo vidět, že má staffíky rád. Sway byla spolu s deseti dalšími fenami vystavena ve třídě mladých, kde se mi krásně předváděla a obsadila tak stříbrné místo VÝBORNÁ 2. Vtěsnala se mezi tři krásné fenečky z Moravia Lord (vrh B), což je pro nás super úspěch! A posudek mě také moc potěšil:

"Biela fena 15 mesačná s čiernym znakom na hlave. Pigmentácia velmi dobrá, korektní oko, ucho, rty. Velmi dobrá přední linia, prostý hrudní koš, správná délka trupu. Je super kvalitní fena. Pri pohybu má "šmrnc".

Odvezli jsme si tak druhý pohár a velkou radost k tomu..na tomto místě patří poděkování Simoně a Petrovi Lahodovým, kteří se celý víkend o rozhodčí starali a vše překládali a také se samozřejmě starali o hladký průběh akce. A také nesmím opomenout pana Ing.Čiadu Štefana a jeho super rodinu, bez kterých by akce na Slovensku v Obci Bzince nad Javorinou vůbec nebyla! Děkujeme celému týmu!!!

Těšte se tedy ještě na oficiální report a kompletní výsledky, který nejpozději do čtvrtka uvedeme na našem webu, na oficiálním webu staffího dne, na webu Fransimo Bohemia a na webu Crazy Magic!

A to je vše přátelé ... Přes předešlé strasti osudu, které nás potkali jsme si akci užili a to víc jsme za ni byli rádi, že nás to na chvíli vytáhlo z chmurných myšlenek na Beníka!

Naše fotky ze sportovního dne můžete shlédnout v albu na rajčeti.

Další alba budeme přidávat na oficiální web - například foto od Fransimo Bohemia.