Klubové závody BTSC

12. 4. 2010

Sobotní dopoledne jsme se zúčastnili klubových závodů BTSC. Pro naší Sway to měla být vůbec první sportovní zkušenost, a tak jsme nepodcenili přípravu.

Chester naopak natrénováno moc neměl, protože nás neustále zlobilo zdraví. Nejdříve to byla bolavá packa a pak střevní viróza, která byla více než nepříjemná. Přesto se popral v konečném rozstřelu o pořadová místa!

Závodníci si mohli volit ze třech soutěžních disciplín – weight pull sprintu, high jumpu a nové disciplíny tah břemene.

Pro Chestera i Sway jsme volili stejné disciplíny nám známý wp sprint a tah břemene, který si Chester vyzkoušel úplně poprvé.

Konkurence psů byla veliká, kór pro Sway, která se musela utkat s fenami proporčně daleko většími (pitbull, amstaff), její sokyní byla stafordka Valuška s kamarádkou Terezou, sbt Emička se kterou se většinou utkáváme ve výstavním kruhu, sbt Camilka a další.

Zátěž tedy musela být úměrně přizpůsobena.. feny tahaly pneumatiku 12kg. Pro menší feny to byl docela velký oříšek a některé nedotáhly pneušku ani do cíle. I pro nás to nebylo úplně bez problému, ale po malém záseku, kdy Sway ztratila kontakt s paničkou jsme ji zdárně dotáhli až do konce v čase 25:11.

Chester volil tříkolku se zátěží 110 kg, dráhu prolétl úplně bez zaváhání v čase 12:56.

Ani tah břemene pro něj nebyl žádným problémem a po povzbuzení ze strany organizátorky Katky vytáhl pneumatiku jako nic v čase 15:71.

Sway měla čas o trochu horší, ale i tak se za její výkon nemusíme stydět - 25:11. Udržela tempo s celým závodem a projevila velké nadšení pro všechno. Doufám, že půjde ve stopách svého úspěšného „brášky“ Chestera, který se bodově dostal až do finále a to do boje o vítězné příčky.

Popral se o třetí místo s pitbullem Ronnym, který ho v rozstřelové disciplíně tah břemene porazil, ale i tak jsme na něj pyšní, úplně suveréně konkuroval psům opoznání větším a silnějším. Je to náš velký bojovník!

Nezbývá mi nic jiného než poděkovat organizátorce za zdařilou akci, možnost zasoutěžit si a setkat se s přáteli..

Dovolila jsem si vytvořit fotogalerii Klubové závody BTSC a děkuji moc za poskytnuté fotografie.

Zde můžete shlédnout fotky z celého dne.