Klubová výstava Mladá Boleslav 2010

4. 4. 2010

V sobotu jsme se vypravili opět do výstavního kruhu, kam jinam než na klubovou výstavu do Mladé Boleslavi. Dlouho už jsem se na tuto výstavu těšila, jen mě trochu děsil počet přihlášených fen v naší třídě (32). Nakonec se ale ukázalo, že toto velké číslo vůbec nic neznamená.

Byly zde vidět feny, které normálně ve výstavním kruhu nepotkáváme, lidé kteří přijeli na výstavu jen kvůli známce V nebo VD, aby mohli uchovnit.. a nakonec jsme se stejně utkaly o pořadí se známými kvalitními fenami, které jezdí pravidelně. 

Do kruhu se nás ani dvaatřicet nevešlo, tak jsme si sice nejdříve všichni nastoupili, ale pak si nás paní rozhodčí Olga Hrabáková (CZ) rozdělila na tři části, aby měla čas si každou fenu řádně prohlédnout.

Rozhodování asi nebylo vůbec lehké a sama nedokáži říci na co kladla paní rohodčí důraz, ale nakonec vybrala do druhého kola cca 12 fen.

My ze Sway jsme se dostaly do užšího výběru, což mě potěšilo, ale na místo vítězů jsme si v této konkurenci nesáhly.

Přesto jsme dostali známku Výborná a velmi pěkný posudek:

„14.měs. stará fena, lehce delšího rámce, výborné kostry, výborná hlava i ucho, bezvadný hřbět, výborné oba páry končetin v postoji i v pohybu. Perfektní předvedení.“

Fen bylo celkem přihlášeno 85 a psů, které posuzoval pan rozhodčí František Polehňa (CZ) o něco málo méně, a to 71. Čím dál tím lepší počty. Za chvíli u nás bude plemeno rozšířeno jako v Anglii. Staffbulíků potkáme čím dál více nejen na výstavách, ale i v parcích, ulicích apod.

Více fotek si můžete prohlédnout ve fotogalerii Klubová výstava Mladá Boleslav.

A nebo jako vždy, fotky z celého dne na našem albu na rajčeti.