DUO CACIB Brno 2010

7. 2. 2010

Víkendová výstava DUO CACIB přilákala na Brněnské výstaviště mnoho chovatelů, majitelů, vystavovatelů a nebo jen třeba obdivovatelů našich čtyřnohých kamarádů. Naše plemeno SBT opět prokázalo, že je čím dál tím více v kurzu, jeho účast byla více než hojná.

Sobotní den posuzoval český rozhodčí František Polehňa a přihlášeno bylo 94 staffbulíků. Vzhledem k tomu, že jsme se s naší Sway tento den zůčastnili tématického sportovního tréninku na dané téma ( více o tom na www.btsc.cz ) nemůžu o tomto dnu říci více.
Za to v neděli jsme dorazili na výstaviště mezi prvními a nadšeně očekávali příchod anglického rozhodčí Kevina Browna. Přihlášeno bylo o něco málo psů a fen - celkem 87 stab.

Pan rozhodčí posuzoval velice pozorně, každému psovi věnoval pět a více minut ( dle anglického normálu, kdy každý účastník má právo nebo má spíše zaplaceno pět minut jeho času ). Velice obsazené třídy si vždy rozdělil na dvě skupiny a tak měl větší šanci si všechny pejsky pořádně prohlédnout.

Jeho styl posuzování se nám líbil, člověk se sice od něj nedozvěděl nic, dřív než s posudkového listu, ale je fakt, že staffbulíky měl v oku a na příčkách vítězů, tak stáli vždy velice kvalitní jedinci.

Přestože jsme s naší Sway dostali hezký posudek, zadal nám známku VD.
" 12 month old bitch, with good scull, prefer more cheek muscle, very well placed ears and eyes, correct bite, nice neck and shoulders, good front, legs and feet, could have a little more spring of rib and be a littleshorter in beck, ok in teil set, normal angulation behind, moved ok, could have a better topline in movement "

můj překlad:

" 12. měsíční fena, s dobrou lebkou, mohla by mít svalnatější tváře, velmi dobré postavení uší a očí, korektní skus, pěkný krk a ramena, pěkný front, přední končetiny a tlapky, mohla by mít trochu pružnější žebra a být kratší v zádech, dobré posazení ocasu, normální úhlení zadních končetin, pohyb v pořádku, může mít lepší hřbetní linii v pohybu "


Setkali jsem se zde se Swayiny sestrou - Uriah Heep Fransimo Bohemia se kterou jsme se i vyfotili.

Jsme rádi,že jsem se mohli této výstavy účastnit a určitě si odnést plno nových zkušeností a "drbů" od přátel s kterými jsme si užili výstavní den.

Foto naší třídy najdete ve fotogalerii v sekci VÝSTAVY. Fotky z celého dne si pak můžete opět prohlédnout v albu na rajčeti.