S novým rokem jsme naplánovali i nové Cheswayáčky do party. Tentokrát se jedná o vrh G a matkou by měla být naše jedinečná, jak už barvou, tak i svou naprosto oddanou a nekonfliktní povahou Carmen Electra Chesway. Za partnera jsme jí vybrali mladého a krásného, tmavého psa z chovatelské stanice Ambassador Sun a to pejska Dark Angel v překladu tmavý anděl.


Po dlouhé době se u nás jedná o české krytí, ale říkala jsem si proč jezdit k sousedům, když u nás již máme také mnoho krásných psů, s téměř zahraničním rodokmenem a výbornou povahou a kterého si hlavně můžu na českých výstavách prohlédnout do sebemenšího detailu.

 

Tentokrát mi padl do hledáčku Dark Angel Ambassador Sun. Jedná se o mladého pejsk, po kterém zatím nejsou žádní potomci. Nicméně Daky je krásný černý pes, na vyšší noze, střední síly kostry, má krásně modelovanou samčí hlavu, správně nasazené a složené tenké krátké uši, správný front a pevný hřbet, správné úhlení a pohyb obou párů končetin. Má správný nůžkový skus. A  byl mi velmi milý svou přátelskou a nekonfliktní povahou. Je černý jako úhel a navíc nese modrý gen, který by mohl předat i pro...

.. naši odchovanku Carmen Electru Chesway, která je modrobílá, což je u nás zatím raritní zbarvení. Když se ve vrhu narodila spolu se svojí stejně zbarvenou sestrou Claudií Cardinale Chesway, byl o ně enormní zájem. Celý kynologický svět byl na nahou a psali mi o ně chovatelé z celého světa - Rio De Janero, Portugalsko, Španělsko  a hlavně chovatelé z Itálie se předbíhali v ceně, kdo je získá. Carmen zůstala v naší kennel a to konkrétně u mojí mamky, kde budou štěňátka i odchována. Doufáme, že i ona bude pokračovat v chovatelské linii své matky a předá svým potomkům také blue pied zbarvení. Carmen je fena s velmi dobrou anatomií těla, krásně osvalená a v dobré kondici, je na ní vidět každý sval. V pohybu je velmi elegantní a má krásně modelovanou hlavu, nůžkový skus je samozřejmostí. Povaha je velmi nekonfliktní, v některých situacích je až bázlivá, je hodně fixovaná na svoji paničku, tak se cítí jen spolu s ní silná v kramlefích. Ve smečce je však neohrožená a zároveň temperamentní, dispozičně rychlá jako střela.

Ve spojení těchto dvou jedinců, se vzdáleně potvrdí přímí předek Stormbull Solo, kterého jsem měla možnost vidět v Bratislavě na světové výstavě a hned jsem si ho zamilovala. Také už jsem jeho krev využila ve svých předchozích vrzích. Exluzivní rodokmen těchto dvou jedinců můžete prohlédnout zde.

Ze spojení očekáváme štěňátka modré s bílými znaky, černé, také žíhané a když příroda dá, tak i možná bluepied, která budou po svých rodičích geneticky čistá na nemoci L2-HGA a HC. Štěňátka moderního typu s výstavními a sportovními předpoklady.