Plánovaný vrh CH

Budete ještě krýt Alizzku? Bude mít Alizée ještě štěňátka?? Ano! Ano, bude mít ještě jeden vrh. S velkou radostí vám oznamuji, že ultrazvukové vyšetření potvrdilo březost a na UZ jsem viděla šest fazolek. Na dlouhou dobu asi naše poslední štěňátka odchovaná přímo v naší domácnosti. A já se tak těším, až si je všechny zase vypiplám.

 

Alizée již měla v minulosti velmi úspěšný vrh C, a tak jsem zvědavá, jak se to vše zase umíchá. Štěňátka bude mít po čtyřech letech, protože z Polského krytí nezabřezla a vzhledem k tomu, že já mezitím vším odchovala jednoho vlastního potomka, tak se to zkrátka dřív nestihlo. Takže její druhá a  zároveň poslední štěňátka. Doufám, že budou stát za to..

 

 

Jako krycího psa jsem vybrala krásného černého psa  Albert II. Eilatan. Který je uchovněn poměrně krátce a jsou po něm zatím jen narozené vrhy, které jsou početné, plné krásných štěňátek.  Albert je černý, kompaktní pes,  ve standardní váze a velkosti, což už se dnes málo vidí. Krásně rovná horní linie a záď, je i hezky krátký. Má krásně modelovanou hlavu, správně nasazené a složené uši, správné úhlení a pohyb obou párů končetin. Má správný nůžkový skus. Povahově submisivní,  ale vyrovnaný, jak říká panička občas trochu trubka, ale taky trochu blázínek. Nese modrý gen, který by mohl předat. Reprezentoval Českou republiku velmi úspěšně i na Stafford Match v roce 2018. 

 Alizée Von Chesway, dcera po naší SWAY. Pochází z exkluzivního zahraničního krytí po francouzkém psovi Father of Deleans. Jedná se o modrou fenu správného tělesného rámce s dobrou linií, s pěkně modelovanou hlavou a nůžkovým skusem, elegantní v pohybu. Povaha je velmi přátelská a naprosto nekonfliktní občas až vlezlá. Více o ní v sekci ALIZÉE. V předchozím vrhu měla velmi úspěšné jedince jako Cedric, Morgan, Courtey, Claudie, Carmen, Cowgirl, Carrie.., a těšíme se na další.

Jedná se o nepříbuzenské spojení, což u mě také není úplně obvyklé, takže jsem sama zvědavá, kdo se ve vrhu promítne. Hodně vzdáleně se tam potkáme na Blueovi, což je pro mě taková srdcovka, ale je až v zadních liniích, které už neberu ani jako příbuznost, rodokmen můžete sami prohlédnout na SBT Pedigree.

Ze spojení očekáváme štěňátka černá a modrá, také žíhaná s bílými znaky, která budou po svých rodičích geneticky čistá na nemoci L2-HGA a HC. Štěňátka moderního typu s výstavními a sportovními předpoklady. Jak vypadají a jak se vyvíjejí můžete sledovat s námi zde. Fotky z UZ a krytí přikládám dole.