Klubová výstava SBTC CZ Poděbrady 2019

Klubová výstava SBTC CZ  v Poděbradech ve znamení Chesway. A pro mě doslova, protože si nepamatuji výstavu, kde by v jedné třídě zabrali všechny pořadová místa psi z jedné chovatelské stanice. A nám se to podařilo! Jednalo se sice o třídu štěňat, ale i to se počítá, protože ani v dalších kruzích jsme se neztratili.


Dvoudenní klubová výstava v krásném lázeňském městě v prostředí golfového klubu Poděbrady slibovala od počtu 272 přihlášených staffíků dlouhý víkend, což tedy dlouhý byl, ale rozhodně jsme se nenudili.Zahájili jsme sobotu ve třídě štěňat kam spolu s dalšími nastupovalo i naše Chesway komando ve složení - Falco Chesway, Fatboy Slim Chesway a Forrest Gump Chesway, pro některé úplná premiéra a tak po počáteční stresu, zmatku a nervozitě se v kruhu všichni velmi pěkně předvedli. Děvčata děkuji! Po velmi důkladné kontrole paní rozhodčí z USA Mrs. Dayna Lemke ji zřejmě typ našich SBT zaujal a tak všichni čtyři obsadili pořadové příčky!!!! A to následovně:


FALCO CHESWAY - VN 1, FATBOY SLIM CHESWAY - VN 2, FRED WEASLEY CHESWAY - VN3, FORREST GUMP CHESWAY - VN 4.

Jejich sestra FLEUR DELACOUR CHESWAY, která druhý den nastupovala k nám známému polskému chovateli a rozhodčímu Łukasz Koźlarek (kennel Berserker),  se v silné konkurenci čtrnácti dalších fen probojovala na čtvrtou pozici VELMI NADĚJNÁ 4 !!! Celkem slušnej oddíl vám povím. Mám z vás velkou radost!

Jako další zazářila naše veteránka Ch. Update Sway Fransimo Bohemia, která, už jako desetiletá fena nastupovala do třídy pro důchodce. Paní rozhodčí Mrs. Dayna Lemke pochválila celou třídu veteránek, že jsou to všechny krásné feny, které by obstály i v konkurenci mladých fen. Je faktem, že do této třídy jsem se těšila, že  Sway konečně posbírá nějaké ty poháry, protože tyto class na výstavách bývají většinou prázdné, ale staffíků je čím dál víc, věrných lidí plemeni také a tak se Sway v této třídě opět potýká s konkurencí těch nejlepších fen, mnohdy i šampionek se kterými soupeřila celý život v jiných třídách. I tak, ale pohárek ulovila a odnesla si hodnocení VÝBORNÁ 4  a posudek:

 " Dobrá hlava, suché  pysky, mírně lehčí ucho, dobrá přední fronta, dobrá stavby tlapy, správné zauhlení zadních končetin, hřbetní line odpovídá věku, správné posazení prutu, dobrý pohyb."

Jako další jsem s sebou vzala reprezentovat do otevřené třídy naší modřenku Alizée Von Chesway, která nastupovala spolu s dalšími 34 fenami opět k americké paní rozhodčí. Přesto, že nás vybrala do druhého kola, a my tak skoro dvě hodiny čekaly nastoupené, že se opět vrátíme do kruhu, aby mohla paní rozhodčí vybírat na pořadí. Tak nás bohužel hned po nástupu užšího výběru vyřadila. No nevadí, naděje umírá poslední. Se známkou velmi dobrá dostala toto hodnocení: 

"Dobrá hlava, suché pysky, mírně větší uši, dobrá přední fronta, dobrá stavba tlapy, mírně slabší hřbetní linie, rovnější zadní končetiny, správné posazení prutu."

 

 Do stejného kruhu nastupovala i Erin Brockovich Chesway, a tak jsme měli v této třídě dvě modré naděje.., ale ani ona, přesto, že se s Terezkou moc hezky předvedla, nepadla paní rozhodčí do oka a do užšího výběru se neprobojovala. Známku si odnesla též velmi dobrá.

A nakonec jsem si nechala našeho chlapáka Lumpa, který se už jako ostřílený mazák přijel podívat po čase na show. Nastupoval k polskému rozhodčímu a probojoval se navzdory svému věku až do poslední desítky. Za rok už může do třídy veteránu, ale rozhodně si nemyslím, že by v otevřené, ještě neurval nějaké umístění. Přes jeho nevoli k výstavám se předvedl nad očekávání dobře a kdyby nebylo stresujících faktorů v podobě fotografů, kteří nám při finálním rozhodování vlezli až skoro na záda možná by obsadil  čtvrtou příčku, kdy na něj pan rozhodčí do poslední chvíle koukal, ale vyhráli ti nejlepší. Takže my jen krásný posudek a hodnocení VÝBORNÝ.

" Sedmiletý pes, modrý, správný výraz, dobré proporce hlavy, správný skus, ještě dobré tmavé oko, správné ucho, vynikající přední fronta, dobrá kostra, správně stavěné tlapy, správný krk, správná žebra, velmi dobrá hřbetní linie, vynikající nasazení i nesení prutu, velmi dobrý pohyb, vynikající povaha."

 

Pro více fotek z obou dnů můžete kouknout do alba na rajčeti Klubová výstava SBTC CZ Poděbrady 2019 - sobota a Klubová výstava SBTC CZ Poděbrady 2019 - neděle. Krásné fotky z staffordshirů k vidění u Hanky Maredové. Výsledky z celé výstavy můžete prohlédnout zde