Plánované krytí Claudie Cardinale Chesway

S radostí vám oznamuji plánované červnové krytí v naší chovatelské stanici. Tentokrát se bude jednat o první krytí naší odchovanky, krásné bílo-modré Claudia Cardinale Chesway, která je ve vlastnictví mojí kamarádky Soni Hudcové a my ji pro tento vrh zapůjčíme afix naší chovky. Štěňátka ponesou ve svém jménu kennel Chesway a my je budeme mít pod svými křídly. Doufám, že se vše povede, jak má a dáme vzniknout život novým Cheswayákům.


Plánovaný vrh H bude pod naším patronátem, nicméně štěňátka budou odchována v domovském prostředí Claudie,  což je v moravském kraji a velkou část si bude řídit Soňa sama. Proto prosím v případě zájmu o štěňátka kontaktujte rovnou ji.

 

 

Vybrali jsme krycího psa od naší chovatelky Chestera & Sway a tak se opět vracíme zpátky na začátek k Simoně Lahodové. Jedná se o pejska Edge Knife Fransimo Bohemia. Edge je ve pes standardní velikosti s krásně modelovanou hlavou, dobrým úhlením obou párů končetin, tmavým okem, nůžkovým skusem, hezky složeným uchem s velkou řadou výstavních úspěchů na svém kontě. Jeho matka a předci z jejího pokolení nesou bluepied zbarvení stejně jako Claudie, proto si myslím, že by se nám konečně mohlo povést toto v ČR stále raritní zbarvení i ve vrhu H.

Matkou bude Claudii Cardinale Chesway, blue pied fena z našeho velmi úspěšného vrhu C. Když se narodila spolu se svojí stejně zbarvenou sestrou Carmen Electrou Chesway, která mimo jiné zůstala v naší kennel, byl o ně enormní zájem. Celý kynologický svět byl na nahou a psali mi o ně chovatelé z celého světa - Rio De Janero, Portugalsko, Španělsko  a hlavně chovatelé z Itálie se předbíhali v ceně, kdo je získá.  Doufáme, že i ona bude pokračovat v chovatelské linii své matky a předá svým potomkům také blue pied zbarvení. Claudie je fena správného tělesného rámce s krásně modelovanou bull hlavou, velmi dobrou anatomií těla, krásně osvalená a v dobré sportovní kondici, kdy vyhrála řadu cursingových závodů. Nůžkový skus, tmavé oko, správně složené ucho samozřejmostí.

Jedná se o nepříbuzenské spojení a rodokmen těchto dvou velmi nadějných jedinců můžete prohlédnout zde.

Ze spojení očekáváme štěňátka modrá a modrá s bílými znaky, bílá a bílá s modrými znaky, černé, také žíhané a která budou po svých rodičích geneticky čistá na nemoci L2-HGA a HC. Štěňátka moderního typu s výstavními a sportovními předpoklady.