Trixa má štěňátka 2018

Tak jsme se konečně po neúspěšném krytí i letos dočkali štěňátek!!! A to hned osmi!!! Bellatrix Lestrange Chesway ve středu - 19.09.2018 - na svět velmi suverénně přivedla osm malých černých myšiček, a to doslova protože porodní váhy, které má celý vrh F jsme v kennel Chesway ještě neměli.

 

 Tuto radostnou událost jsme měly možnost sdílet spolu s Andrejkou a nakonec i vlastně s naším malým Tedíkem, protože holt jezdí všude se mnou. Jak jistě všichni víte, fenka Trixie není v mém vlastnictví, je to náš odchov z vrhu B, ale majitelkou je moje kamarádka a výborný člověk Andrejka Metelková. Fena je tedy na tento vrh zapůjčena do naší chovatelské stanice, štěňátka budou odchována na naší kennel a ponesou afix CHESWAY, stejně tak jako tomu bylo ve vrhu E. Odchována však budou s největší láskou a péčí přímo uprostřed Andrejčina domova.

Nic se nemění, chovatelský servis zajišťuji stejně jako u všech našich štěňátek, všechno je stejné jako by prcci žili u nás, jen získáte u tohoto vrhu chovatelky a rádkyně dvě - v podobě mě a Andrejky. Stejně tak budeme spolu vybírat nové majitele, aby se štěňátka měla co nejlépe.K porodu jsem se dostala když už byli čtyři černé kuličky na světě.., a Andrejka si myslela, že je celý porod u konce. Po prohmatání břicha mi bylo jasné, že to konec ještě není. Ale ani já nečekala, že jsme sotva v půlce. Porod probíhal velmi hladce, Trixa ty malé kuličky doslova prděla ven. V porovnání s předchozím vrhem rodila poloviční štěnda a tak to zvládala s pravidelným čtyřicetiminutovým odstupem, jako po másle.

První na svět přišel tmavý chlapeček s pravidelným bílým pruhem uprostřed hlavy a bílými tlapkami a náprsenkou, s porodní váhou 250 g. Bílého nemáme žádného, ale protože má nejvíc bílou hlavu ze všech kluků, zasloužil si jméno Falco Chesway.Jako další se za ním na svět protlačil malý čilí Frodo Pytlík Chesway s porodní váhou 222 g. Frodo má bílé pacičky, náprsenku, bílý znak za krkem a maličký flíček nad nosem, který nevíme, zda zůstane. Pejsek je případně volný k rezervaci.A pak už přišla na svět první holka. Dlouho všemi očekávaná a toužená. Sice né modrá, jak si všichni přály, ale i tak krásně zbarvená a výjimečná pandí slečna Fantaghiro Chesway, s porodní váhou 234 g. Princezna Fantaghiro je černá s výraznými bílými znaky a už má od prvního dne svojí rodinu.Dá se říct, že první polovinu porodu zakončil a nás trochu překvapil pidižvík Forrest Gump Chesway, jehož porodní váha 153 g nedosahovala ani půlku toho, co vážily jeho sourozenci z vrhu E. Černý pejsek s bílou náprsenkou, skvrnou nad čumákem a bílou pravou ponožkou se akčně ihned dral ke struku, aby dohnal ostatní. Zatím volný k rezervaci.Pak byla skoro hodinová pauza a já čekala na nějakou další holčičku.., Trixa sem tam zatlačila, ale interval byl o trochu větší než mezi ostatními. A tak na sebe nechal chvíli čekat 191 g vážící kluk  Fish Bone Chesway. Černý chlapeček s bílým obojkem, náprsenkou, ponožky a bílými znaky na hlavě. Nikam nespěchá, od struku se nechá odstrčit i těmi nejmenšími, ale zase o sobě umí dát pořádně vědět, když se někam zatoulá.

 

A za ním doslova vypadl a nám vyrazil dech malý černý diblík Fred Wesley Chesway. Mysleli jsme, že Forrest bude tím nejmenším, ale mýlely jsme se. Fredík trhl rekord se svojí váhou 124 g. Jeho barva je uhelně černá a zdobí ho bílý flíček na temeni hlavy, půlponožka a bílá náprsenka jako ostatní. Je z vrhu sice nejmenší, ale má pro strach uděláno.Ta dáááááaá! A aby jsme těch štěňátek neměli málo, tak se na svět přišla podívat ještě jedna holčička. Hurááá. Udělala dalším šťastlivcům radost a protože je stejně krásná jako její sestra dostala noblesní jméno Fleur Delacour Chesway.  Fleur vážila 189 g a je černá s malým flíčkem nad nosem, náprsenkou a malými ponožkami. No a když už jsme si mysleli, že je opravdu konec, nikdy jsme totiž neměli ve vrhu víc než sedm štěňátek, přišel na svět ještě jeden kluk! Další drobek do party Fatboy Slim Chesway, vážící 163 g. Tmavý kluk s bílou náprsenkou, bílými prstíky a pruhem přes hlavu, tak zakončil osmihodinový porod. Od Falca 11:40 až po Fatboye 20:24 uběhlo přesně tolik hodin. Osm hodin, osm štěňat a nám nezbývá nic jiného než vybrat osm nových majitelů. Fatboy je případně volný k rezervaci. Menší štěňátka se rodí krásně a tak Trixa nepotřebovala sebemenší asistenci, vše zvládla sama a na jedničku! Stala se tak podruhé hrdou a skvělou matkou. Všechna štěňátka hned opečovává a nechce se od nich hnout ani na vyčůrání. Fotografie s prvního dne pořízené bezprostředně během porodu můžete prohlédnout zde - Narození vrh F - Chesway. Další fotky pak z druhého dne a představení celého vrhu najdete zde - Vrh F Chesway - komplet.