Národní výstava Mladá Boleslav

Loňskou prázdninovou "Bolku" jsem lítala v kruhu ještě s pupkem, rozumněj s Téďasem uvnitř. Letos už si s námi jel užít výstavy jako oficiální človíček a tak to bylo všechno zase o chlup náročnější. Pamatuji si to jako včera, jak se loni všichni divili, že mám do porodu ještě dva měsíce... no neměla jsem, za čtrnáct dní jsem porodila a byla to na dlouho dobu moje poslední výstava.

 
A tak jsem celá natěšená přihlásila na můj neoblíbenější měsíc v roce obě naše holky. Věci s sebou jsem se snažila omezit na minimum, protože kdybych chtěla naložit všechno a všechny potřebovala bych minimálně karavan. A když jsme se stanem, klecí, kočárkem, rybářskými židličkami a všema těma dalšíma taškama a věcma a psama! konečně zakotvili vedle naší kamarádky Blanky s Morganem trochu se mi ulevilo, že první fázi máme za sebou. 

Dorazila jsem právě včas, protože do třídy vítězů nastupoval akorát náš odchovanec Captain Morgan Chesway, který od posledně zmohutněl a je už z něj pořádný kus chlapa... ehm no psa. Ve třídě těch nejlepší stanul na třetím místě se známkou VÝBORNÁ 3. Moc gratuluji!!!


Pak už začalo moje obvyklé kolečko, kdy se chci se všemi pozdravit něco nafotit a nechybět u žádné srandy a zároveň vystavovat skoro ve všech třídách a být i v kruhu. No trochu nemožné a je to vždycky tak. Takže většinou stejně celý den strávím vystavováním a jsem ráda, když mě vůbec někdo vyfotí, že jsem tam vůbec byla a domu odjíždím s tím, že jsem si skoro s nikým nic neřekla a utahaná jak šňůra od záchodu, obrazně řečeno. No nevadí, hlavně, když urveme nějaké to umístění. Tak hurá do kruhu!Přihlášeno bylo ke stovce staffíků (93) a posuzoval český rozhodčí František Polehňa s spolu s nějakým dalším pánem, kterého jsem vůbec neznala. Je to takový nový nešvar, který se nám v poslední době na českých výstavách rozmohl. Výstavu posuzují dva lidé a tak, když jedete na někoho konkrétního může se vám klidně stát, že ho ovlivní někdo, kdo teprve s posuzováním naší skupiny začíná. Někdy to samozřejmě může ovlivnit i pozitivně, ale co člověk to metr a názor a tak prostě nevím, co si o tom, že mi psa měří, prohlížejí a posuzují dva lidé, myslet.

Jako první posuzovali v mezitřídě naší odchovanku Erin Brockovich Chesway, která je ve vystavování ještě nováček a přesto, že je velmi pěkná a má krásný pohyb, její povaha je trošku bouřlivá a bohužel se nedokáže, tak hezky předvést a ukázat své přednosti. Budeme muset na její prezentaci v kruhu zapracovat.., přestože dostala moc hezký posudek a co se týče exteriéru ji nebylo nic vytknuto, za své bláznivé chování si odnesla známku velmi dobrá.

Další na řadu šla naše mazačka Alizée Von Chesway, která se vystavuje dobře..., takže tam už je to jen o to, jestli se prostě jako modrá fena bude líbit nebo ne. Přestože se dostala do užšího výběru se známkou VÝBORNÁ, dál už jsme se nedostaly.

"Oko tmavé, nůžkový skus, vyšší fena výborné hlavy i ucha, výborný krk, měkčí klenutý hřbet, velmi dobrý prut, úhlení vpředu by mohlo být výraznější, velmi dobré úhlení vzadu, velmi dobrý pohyb."

Pak už zbývala jen naše hvězda jasná Ch. Update Sway Fransimo Bohemia, která už jako ostřílená výstavní kozačka nastupovala do třídy veteránů, k její smůle nastupovala do této třídy i s nejlepší fenou výstavy, která následně získala BOBA. Celkem zajímavé zjištění, že i z této třídy a v tomto věku může fena získat takové ocenění. Jsem zvyklá, že na výstavách v této třídě bývá jeden, maximálně dva psi a někdy ani to ne. U  staffíků už neplatí žádné zvyky a pravidla a tak se i v této třídě rvalo o pořadová místa. Přestože Sway byla z fen nejstarší.., táhne jí už na deset, rozhodně tak nevypadala. Ostatně ani jedna z fen, a tak když se diváci roztleskali - všechny "holky" běhaly v rytmu jako mladice. Dokonce se za mnou ozývaly hlasy: " Ta bílá mi teda jako veteránka nepřipadá." Vykouzlilo mi to na tváří úsměv a doufám, že to tak ještě chvíli zůstane. Odnesla si krásný posudek se známkou VÝBORNÁ 3. Sway je jen jedna.

"Oko tmavé, nůžkový skus, správná velikost, výborná hlava, volnější ucho, výborný krk, hřbet i prut, velmi dobré úhlení i pohyb."

  

 Počasí vyšlo nad očekávání pěkně, takže jsme se všichni smažili celý den ve vlastní šťávě.., výstavy jezdím moc ráda, ale tenhle den bych se asi viděla někde u vody .Tak zase příště a teď vypněte nás prosím ať nebolí vás hlova.

Více fotek v albu na rajčeti - Národní výstava Mladá Boleslav - červenec 2018