MVP Praha 2018

Na mezinárodní výstavů psů do pražských Letňan jsem tentokrát dorazila pouze jako handler a to handler našeho odchovance a naší modré naděje Cedrica Diggory Chesway. Myslím, že Cedric je moc pěkný kompaktní pes a na nějaké to vyšší umístění rozhodně má.

 
Já už jsem zase nějaký ten pátek po porodu, opět v plné síle, a tak jsem se na vystavení Cédi moc těšila. Přestože ranní dopravní situace v Praze trochu potrápila moje nervy, na výstavu jsem přijela včas. Přihlášeno bylo 54 psů a 70 fen. Se Céďou jsme nastupovali do otevřené třídy psů, kde posuzovala česká rozhodčí paní Olga Hrabáková spolu s místopředsedkyní klubu Ivanou Zuranovou. Feny posuzoval v druhém kruhu pan Tomáš Leinveber.

Paní rozhodčí hodně koukala na zuby, posuzovaní a kontrolu chrupu měly však se svojí pomocnicí v podobě Ivany rozdělené, a tak posuzovaní vcelku odsýpalo. Na zuby však po většinou koukala každému psovi jiná "rozhodčí". Což mi trochu vadilo, protože co člověk to oko. Nicméně na budoucí posuzovaní Ivany Zuranové se moc těším. Cedric po podrobné prohlídce obou dam prošel katem do užšího výběru, do finále a na pořadí se však nedostal, přestože měl moc hezký posudek a známku VÝBORNÁ.

 

" Modrý pes střední síly kostry, s velmi výraznou samčí hlavou, tmavým kulatým okem, standardně složené ucho, výborná přední fronta, výborná hřbetní linie, výborné zaúhlení pánevních končetin, dobře nasazený a nesený ocas, horší kvalita srsti, výborně předvedený."


A samozřejmě nesmím opomenout, že na výstavě byl předveden i Cedrikův bratr Captain Morgan Chesway, který už nastupoval do vyššího levelu,  do třídy šampionů. V kruhu se rozhodně neztratil a ve třídě šampionů stanul na čtvrté pozici se známkou VÝBORNÁ 4. Mám z obou "chlapců" velkou radost a na show už začínají být vidět jejich potomci, bude se na co dívat! Děkuji vám!