Klubová výstava SBTC CZ 2017 - Poděbrady

Klubová výstava v Poděbradech - takový státní svátek pro všechny "staffbuláře". Veškerá pozornost je, tak upřena na tuto akci, počty přihlášených SBT, není ani poděbradská hala schopná pojmout, a tak se výstava rozdělila na dva dny. Stal se z ní takový výstavní víkend spojený s klubovou schůzí.

 

Přihlášeno 274 staffíků z toho 118 psů a 169 fen. Je vidět, že o naše plemeno je stále velký zájem. Posuzovat přijeli angličtí rozhodčí a chovatelé z UK, chovatelská stanice Surestaff - Mary a Harry A Coble. Jejich posuzování bylo precizní a přístup milý, na co však kladli důraz, a co bylo rozhodující pro jejich volbu jsem dle psů na pořadí, nedokázala odhadnout. Psi většinou nebyli ve stejném typu a někdy mi přišlo, že se snad snažili na pořadí jen obsáhnout barevnou škálu. Nebylo to však pravidlem ve všech třídách a finální vybraní jedinci se mi moc líbili. Věnovali pozornost úhlení, bedrům, zádi, celkovému vyvážení zvířete a často hodnotili i kvalitu srsti.

 

Sobotní den patřil psům, a tak jsme po dlouhé době vytáhli do výstavního kruhu našeho mazáka Umpa-Lumpa Chesway FB. Nastupoval hned jako první do početné otevřené třídy a přesto, že vystavování není jeho silnou stránkou postoupili jsme do užšího výběru se známkou výborná.

 

"Pěkný modrý pes, standardní velikosti, dobrá hlava, dobré osvalení mordy, morda by mohla být trochu kratší, správně klenutá žebra, dostatečné osvalení zadních končetin, rovné zadní končetiny, dobrá srst."

 


 

Jako další favoriti byli nasezeni naši mladí - Cedric Diggory Chesway  Captain Morgan Chesway. Oba si odnesli známku výborná, ale do pořadových příček se neprobojovali. Páníčkové musí ještě zapracovat na prezentaci a handlingu a bude to tam.

 

 

Náročný výstavní den jsme zakončili klubovou schůzí, která trvala do pozdních večerních hodin.., takže spánku si člověk moc neužil a hurá do nedělního výstavního dne.


Zde jsem startovala s naší veteránkou Ch. Update Sway Fransimo Bohemia, která poprvé nastupovala do této třídy. Prošly jsme si se Sway všemi třídami a všude jsme měli úspěch a tak ani tady nás neminula pořadová příčka. Výborná 3. Děkuji ti !!!

 

"Na svůj věk v dobré kondici, tmavé oko, dobrá přední fronta, rovná hřbetní linie, dobré osvalení, dobrý pohyb."

 

Následovala hned otevřená třída, kde bylo přihlášeno 37 fen a my nastupovaly s modřenou Alizée Von Chesway, přesto, že jsem nám nedávala s naším zbarvením příliš velké naděje, dostaly jsme se do užšího výběru deseti nej fen. Tajil se mi dech, protože stát v tak to početné třídě v top 10 je úspěch.

 

" Pěkně tmavé oko, správný skus, správná přední fronta, rovná hřbetní linie, srst ve vynikající kondici, dobrý pohyb."

 

 

V dalších třídách nás reprezentovali naši odchovanci Erin Brockovich Chesway (třída štěňat) a Daiquiri Sweet Chesway (třída mladých). Holky se neztratily, obě dostaly tu nejlepší známku a ohodnocení ve své třídě. Erin musí na vystavování spolu s páníčky ještě zapracovat, ale naopak Keira dostala za prezentaci v kruhu pochvalu a zasloužili by si i handlerskou kartičku, se kterými se v kruhu bohužel šetřilo.

 

 

Výstavní den jsme uzavírali mezitřídou, kde to ovládl náš vrh C. Já sama nastupovala s Carmen Electrou Chesway, ale konkurenci nám vytvářeli sestry Courtney Love Chesway a Claudia Cardinale Chesway. K mému překvapení se Carmen i Courney probojovali do užšího výběru šesti nejlepších fen této třídy. To mi stačilo ke štěstí..


"Pěkná modro-bílá fena, dobrá kostra, kompaktní bedra, dostatečné zaúhlení končetin, atraktivní hlava, morda by mohla být silnější, dobrý skus, dobrý pohyb."

 

  

 

A aby toho vystavování nebylo málo přihlásila jsem ještě chovatelskou stanici Chesway.. všem moc děkuji za prezentaci našich odchovánků a váš čas. Moc si toho vážím, že jste majitelé našich odchovů, a že jste vidět. Díky a budu se těšit na další společné aktivity.

 

Za úžasné fotky děkujeme Hance Maredové, které můžete prohlédnout zde. Naše fotky můžete prohlédnout na albu na rajčeti - Klubová výstava SBTCZ - Poděbrady 2017.