Dog show Rychety

22.3.2014

Předposlední březnový víkend jsem strávila na Dog show Rychety, jednalo se o benefiční výstavu pro psy. Poprvé jsem si vyzkoušela výstavu z druhé strany. Tentokrát jsem nebyla se svými psy tou posuzovanou, ale připadla mi role rozhodčí skupiny III. - teriérů a musím říct, že jsem se celkem zapotila..

Koncem roku jsem byla požádána občanským sdružením Happy-tail, zda bych nebyla ochotná posuzovat jako rozhodčí jejich benefiční výstavu. Byl to pro mě velký zážitek, protože většinou stojím na druhé straně.

Měla jsem pod drobnohledem celou skupinu teriérů, nicméně pro mou radost v kruhu byla i řada staffordshirů. Zůčastnili se i psi bez PP a tak jsem se snažila být méně kritická, ale přesto jsem posuzovala s nejlepším vědomím a svědomím. Co pro mě však bylo velmi těžké a zhodnotila jsem i jako nejednodouchou záležitost pro rozhodčí obecně, když jsem například nádhernému psovi otevřela tlamu a skus byl špatný. Musela jsem tak upřednostnit pro mě "horší" zvíře před exteriérově "lepším" jedincem, ale se špatnými zuby. Toto diváci bohužel nevidí.. a měla jsem pocit, že můj výběr nemohou pochopit. Několikrát jsem mu tu mordu otevřela a přemýšlela.. Naštěstí v kruhu byla řada dalších velmi pěkných zvířat, a tak pro mě nakonec nebyl problém na pořadí vybrat tři prvotřídní jedince.. o to větší radost jsem měla.., že "mého" vybraného minibulla zvolila i zkušená a aprobovaná rozhodčí paní Tichá, na pořadí tří nejlepších psů výstavy. Vybírala z vítězů ze všech skupin.

 

 Co se týče celé akce.. musím hodnotit velmi pozitivně, samotnou mě překvapila veliká účast a zábavný program. Diváci mohli shlédnout ukázky záchrané služby Pet Medic, agility, dogfrisbee, dogdancing, obedience, obrany a další. Na závěr dne jsem se velmi pobavila soutěží podoba pána. Kdy se hodnotilo největší sladění psa a psovoda. Některé dvojice byli opravdu dokonalé, radost pohledět. Během dne probíhala umisťovací výstava, takže pár mazlíčků našlo nový domov. Nechyběla ani sbírka věcí pro pejsky, kteří neměli to štěstí a stále žijí v azylu. Celou akci moderovala Iva Pazderková, takže i v tomto směru bylo o zábavu postaráno. Nejdůležitější informace však je, že celý výtěžek z této akce šel na podporů pejsků v útulku Maršovice.

Palec nahoru pro celý organizační tým.., který zvládl zmanagerovat akci tohoto rozměru.  Děkuji a  těším se na další ročník.. Pár fotografií si můžete prohlédnout v albu - Dog Show Rychety.