XXVI. MVP Praha - Double Cacib 2014

6.11.2014

Poslední letošní výstava v pražských Letňanech a my jsme sezónu zakončili víc než výborně. Sešli jsme se v hojném počtu a já děkuji všem našim odchovům, že dorazili a reprezentovali statečně naší kennel a stejně tak i kennel Fransimo Bohemia.


Na výstavu dorazili i nové naděje z Vrhu B a tak jsem moc ráda, že jsme se mohli všichni potkat a prcci nasát atmosféru výstavního kruhu.

Celkem bylo sobotní den přihlášeno 98 staffbulů, o konkurenci bylo postaráno. Feny posuzoval slovenský rozhodčí Milan Bíroš a psy český rozhodčí Otakar Vondrouš.


Fenečky z vrhu B nastupovaly do třídy štěňat, a já jsem dostala do handlingu černou Swan. Její entuziasmus je opravdu neutuchající, takže vystavení bylo trochu veselejší, ale i přesto dokázala ukázat svoje kvality a obsadila, tak příčku nejvyšší.

Black Swan CheswayVELMI NADĚJNÁ 1.

Ale ani Bellatrix Lestrange Chesway se svojí paničkou nezůstaly pozadu a vybojovaly si pozici - VELMI NADĚJNÁ 4. Děkuji holky, mám z vás velkou radost.


Jako další nastupovala do kruhu naše modrá Alizée von Chesway, která nastupovala do nejpočetnější třídy dalších patnácti fen. Přestože, se panu rozhodčímu líbila hlava i prezentace v kruhu, bylo nám řečeno, že musí ještě zesílit. Trochu mě rozesmál, když ukázal na své břicho a řekl, žé né tak jako on, ale spíš zmohutnět, nicméně má pravdu, Alizée potřebuje ještě trochu dospět. I přesto si odnesla známku VÝBORNÁ a pro mě trochu strohý posudek.

" 18.měsíční fena, dobře modelovaná hlava, vyšší konstituce (tělo). "


Do třetice všeho dobrého a zlého jsem k panu rozhodčímu nastupovala ještě do třídy šampionů s naší Ch. Update Sway Fransimo Bohemia. A neodcházely jsme s prázdnou, Swayík obsadil čtvrté místo a odnesl si tak další dva body na klubového šampiona, teda v případě, že ho vůbec stihnem dojet - VÝBORNÁ 4. Z posuzování pana rozhodčího jsem soudila, že se mu líbí celkově mohutnější feny, nicméně v této třídě mě svým výběrem na pořadí trochu zmátl.

" 5letá fena, dostatečná mohutnost těla a přiměřených končetin, dobré proporce hlavy, dostatečný temperament "Po posouzení fen jsme se přesunuli ke kruhu psů, kde již posuzoval rozhodčí  Otakar Vondrouš SBT, který zvládl předtím ještě posoudit Leonbergry, a tak na sebe naše plemeno krásně navazovalo. Jako první nás šel reprezentovat Albus Brumbál Chesway do mezitřídy, kde tento den neuspěl, ale chuť si spravil v neděli, kde obsadil krásné čtvrté místo - VELMI DOBRÝ 4. Gratuluji.


A jak se říká to nejlepší nakonec.. do třídy otevřené nastupovali hned dva reprezentanti z prvního vrhu. Uncle Sam Chesway Fransimo Bohemia, který si odnesl známku VÝBORNÝ. A náš modrý šmoula Umpa-Lumpa Chesway Frasnimo Bohemia s mojí maličkostí. Vystavování bylo v početné třídě trochu dlouhé, což Lumpíkovi moc nesvědčí. Čekání ho znervozňuje a má tentence z kruhu utéct. Ale tento den ho nerozhodilo ani vystavování  na stole, které jsme nikdy předtím neabsolvovali. Bravo Lumpe! Pan rozhodčí nás vybral do užšího výběru čtyř nejlepších psů.. a o to větší radost jsem měla, když jsme ustanuli na pozici druhé - VÝBORNÝ 2 Res. CAC.

" Dobrý rámec, pěkná hlava, nůžkový skus, správná horní linie, korektní postoj, výborný pohyb "Výstavní den jsem si moc užila.. i když jsem ho strávila převážně v kruhu. Ráda jsem viděla všechny naše přátelé i nepřátelé. Více fotek můžete prohlédnout na albu na rajčeti - Double CACIB 2014 - sobota. A myslím, že jsme to s holkama tentokrát prostě vyhrály my.