Speciální výstava SBTCCZ - Kolesa 2014

20.9.2014

Druhý zářijový víkend jsme se zůčastnili speciální klubové výstavy, která se konala jako již tradičně v krásném areálu hřebčína v Kolesech u Pardubic. Tuto výstavu mám moc ráda, a proto jsme ani letos nemohli chybět. Počasí nám i přes nepříznivou předpověď vyšlo ideálně, takže nic nebránilo si výstavní den pořádně užít.

 
Jako rozhodčí byli tentokrát pozvání polští chovatelé.. Psy posuzovala Aneta Sobkowska, kennel Dopierala, která velmi kladla důraz na předvedení a pohyb. Feny si vzal do hledáčku pan Jaroslaw Grunt u kterého bylo těžko odhadnutelné jaké feny preferuje. Přihlášeno 105 fen a 74 psů, takže nás opět čekala velká konkurence.


Tentokrát začnu odzadu, protože největší úspěch měla na výstavě naše Update Sway Fransimo Bohemia, která show vždy uzavírá třídou vítězů. Vybojovala si ve velké konkurenci krásných šampionek čtvrtou pozici - VÝBORNÁ 4. Udělalo mi to velkou radost.

" Silná fena, velmi dobrá přední fronta, dynamická v pohybu, dobrá hřbetní i spodní linie, příliš velké ucho špatně pozasazené i nesené, velmi dobrá v postoji. "

                                 


Za feny nechyběla v nadupané mezitřídě ani naše odchovanka Alizée Von Chesway, která nastupovala spolu s dalšími dvaceti fenami. Vedla si celkem statečně, dostala známku výborná, ale na pořadové příčky se bohužel nedostala. Modrá je prostě modrá..

" Fena s trochu dlouhýma nohama, velmi dobré tělesné proporce, většího vzrůstu, velmi dobrá v postoji, správná přední fronta."


Za psy nás reprezentoval v mezitřídě Amant Gris Chesway, který pro tento den i přes velmi hezké předvedení získal známku VD. Do otevřené třídy nastupovali  spolu s dalšími dvaceti čtyřmi sbt, naši odchovanci z vrhu U - Uncle Sam Chesway Fransimo Bohemia a   Umpa-Lumpa Chesway Fransimo Bohemia přímo se mnou. Oba si vedli výborně - dostali se do užšího výběru a odnesli si známku VÝBORNÁ, ale  na pořadí však nedosáhli.


" Správná velikost, správný poměr hlavy k tělu, stop by mohl být výraznější a morda kratší, správná délka těla, velmi dobrý krk a hrudník, dobré úhlení, pohyb by mohl být silnější a výraznější. "Za krásné fotky děkuji Haně Maredové.. a všem dalším, kterým jsem je sprostě ukradla. Více jich naleznete v albu 
Speciální výstava SBTCCZ - Kolesa 2014.